Data publikacji:

Przegląd modnych uchwytów meblowych kuchennych

Wnętrzarski diabeł tkwi w szczegółach i w aranżacji kuchni takimi detalami, które w dużym stopniu decydują o charakterze stylizacji, są uchwyty meblowe. Jakie modele wybrać?

Jak dobrać je do frontów kuchennych i innych elementów wystroju? Jeśli szukasz idealnych uchwytów meblowych do swojej kuchni, zobacz, jakie rozwiązania są najmodniejsze.

szafki w kuchni
Wymiana uchwytów w szafkach kuchennych to jeden z najprostszych przepisów na niewielką metamorfozę wnętrza. Nowe uchwyty mogą sprawić, że kuchnia nabierze zupełnie innego charakteru. Jakie uchwyty są obecnie najpopularniejsze?

Sprawdź także: kuchnia meble - wysoki połysk.

Uchwyty meblowe miedziane i złote

To bardzo modne rozwiązanie, które doda elegancji aranżacji kuchennej. Uchwyty meblowe złote i miedziane dostępne są w różnych stylach – eleganckie i minimalistyczne lub stylizowane na retro.

Szczególnie dobrze uchwyty meblowe tego typu będą prezentowały się na tle ciemnych szafek kuchennych – czarnych lub granatowych.

Czarne uchwyty do kuchni

Chociaż w aranżacji kuchni od pewnego czasu niepodzielnie rządzi biel, to nawet w skandynawskich stylizacjach znajdzie się miejsce na nutę czerni. Takim akcentem mogą być właśnie uchwyty meblowe w kolorze czarnym.

Są bardzo uniwersalne, pasują zarówno do białych czy szarych szafek, jak i tych w kolorze naturalnego drewna. Ciekawym pomysłem są uchwyty meblowe retro w czerni – ich stylizowana forma będzie doskonałym uzupełnieniem kuchni utrzymanych w rustykalnym stylu.

Uchwyty skórzane

Jeśli lubisz nietypowe rozwiązania aranżacyjne, to może być dobra propozycja dla ciebie. Uchwyty kuchenne wykonane z garbowanej skóry mocuje się do frontów kuchennych za pomocą stalowych śrub.

Są utrzymane w naturalnej kolorystyce i najlepiej wyglądają na tle białych szafek. Uchwyty tego typu są miłe w dotyku, a naturalna skóra efektownie się starzeje – z czasem pojawia się na niej patyna.

Gałki w stylu retro

Uchwyty meblowe kuchenne w tym stylu będą świetną propozycją, jeśli cenisz sobie estetykę rustykalną oraz przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Gałki tego typu, chociaż mają niewielkie rozmiary, są z reguły bardzo dekoracyjne.

Najczęściej mają ceramiczne wykończenie i do złudzenia przypominają elementy stosowane w starych meblach. W sprzedaży znajdziesz szereg ciekawych modeli gałek i co więcej, modnym trendem jest stosowanie np. gałek z tej samej kolekcji w różnych kolorach.

Jak dobrać uchwyty meblowe kuchenne?

Dobierając uchwyty meblowe, trzeba spojrzeć na całość aranżacji i poszukać wspólnych mianowników dla poszczególnych elementów wystroju.

Przede wszystkim zwróć uwagę na kolor frontów kuchennych – to na nich zostaną zamontowane uchwyty i kolor szafek będzie dla nich tłem, które je podkreśli lub przeciwnie – zupełnie zdominuje.

Najłatwiej zdać się na kontrastowe połączenie – jasne szafki z ciemnymi uchwytami lub ciemne fronty i jasne uchwyty.

Ponadto dobrym rozwiązaniem jest zestawienie uchwytów meblowych kuchennych wraz z elementami armatury. Przykładowo czarne baterie zlewozmywakowe oraz uchwyty w tej samej barwie będą dodatkami, które dodadzą kuchni ciekawy charakter.

Tym bardziej, że aktualnie w sprzedaży dostępne są baterie w najróżniejszych kolorach i stylach.

Na koniec nie zapominaj też o wygodzie użytkowania. Przed zakupem warto sprawdzić, jak uchwyty leżą w dłoni i czy są wystarczająco poręczne.

Pamiętaj też o kwestii sprzątania – uchwyty meblowe mogą się solidnie ubrudzić w trakcie gotowania, dlatego zwróć uwagę, czy utrzymanie ich w czystości nie będzie problematyczne.