Data modyfikacji:

Ukryj swój okap w szafce - największe zalety okapów do zabudowy

Okapy kuchenne stały się jednymi z podstawowych AGD w każdym domu. Ich zadaniem jest pochłanianie oparów i tłuszczów, a co za tym idzie ochrona mebli oraz sprzętów kuchennych. Czasy dużych, nieatrakcyjnych i głośnych okapów, mamy już dawno za sobą. Obecnie producenci oferują różne rodzaje okapów, które idealnie wpasują się w design twojej kuchni. Dobrym rozwiązaniem są bez wątpienia okapy szafkowe, czyli okapy do zabudowy, łączące wydajność i styl.

Okap dyskretnie ukryty w szafce

Okapy szafkowe to jedne z najchętniej wybieranych modeli w Polsce. Docenione zostaną z pewnością przez ludzi, którzy nie chcą, żeby urządzenie zanadto rzucało się w oczy. Dzięki wkładom do zabudowy niezwykle łatwo zachować można spójną linię szafek oraz utrzymać określony styl w pomieszczeniu. Są to główne powody, dla których wielu użytkowników decyduje się na modele do pełnej zabudowy meblami.

Okap kuchenny do zabudowy GLOBALO LOFETTI

Idealne rozwiązanie do małych kuchni

Okapy do zabudowy w szafce mogą być idealnym rozwiązaniem dla niedużych kuchni. Sprzęt ten dobrze spisuje się w niewielkich powierzchniach, pozwala na spore zaoszczędzenie miejsca i uzyskanie dodatkowej przestrzeni do wykorzystania w szafce.

Okap do zabudowy ELICA ELIBLOC

Dobry wygląd w dobrej cenie

Idealny okap nie musi wcale oznaczać wielkich wydatków. Obecnie, nawet wśród okapów ze średniej półki cenowej, znaleźć można modele, które łączą dobry wygląd z jakością wykonania.

Co więcej, montaż okapu do zabudowy jest bardzo prosty - wystarczy w jednej z szafek przygotować od spodu miejsce na otwór. Urządzenie skryje się w meblu, a poniżej wystawać będzie jedynie niewielka jego część.

Okap do zabudowy GLOBALO LOTEO

Swoboda przy projektowaniu kuchni

Okap szafkowy oznacza także większą swobodę w stworzeniu naszej idealnej kuchni. Pozwoli lepiej połączyć nasze potrzeby z realnymi możliwościami pomieszczenia, którym dysponujemy. Okapy szafkowe powinny być wdzięcznym tematem dla wykonawcy mebli. Ważne jest jednak to, by nawiązać współpracę ze specjalistą, który ma doświadczenie w montowaniu tego typu urządzeń.

Okap do zabudowy BEST GHOST

Okap typu szufladowego (teleskopowy)

Okapami nieco podobnymi do okapów szafkowych są wysuwane okapy teleskopowe. W momencie wysunięcia panelu przedniego tylko pozornie zwiększa się ich powierzchnia ssania. Wbrew powszechnym opiniom nie oznacza to wcale, że okap jest wtedy bardziej skuteczny. Okap teleskopowy i tak zasysa powietrze tylko tą częścią, która jest zabudowana w szafce. Z części wysuwanej powstaje jedynie daszek, który dodatkowo może przeszkadzać w użytkowaniu okapu (np. zasłania nam widoczność nad płytą).

Okap typu teleskopowego ELICA ELITE

Jeśli zależy nam na dyskretnym, cichym i skutecznym urządzeniu do pochłaniania osadów - wybierzmy wkład do zabudowy w szafce. Dzięki temu rozwiązaniu zachowamy styl naszej kuchni, a linia mebli nie zostanie naruszona. Dodatkowo, okap ten pozwoli nam cieszyć się rozmową z domownikami i nie zakłóci przyjemnej atmosfery wspólnych posiłków.

Autor: Dawid Brandebura