Data publikacji:

Z wybiegów do domu: granat we wnętrzach

Granat był jednym z kilku kolorów, które przykuły uwagę na jesienno-zimowych wybiegach. Zarazem elegancki, nowoczesny i świeży kolor nocy może ozdobić zarówno klasyczny salon, jak i nowoczesną sypialnię czy kuchnię w sielskim stylu.

Choć eksperci radzą, by sypialnia była utrzymana w barwach jasnych i naturalnych, w tym wydaniu granat nadaje wnętrzu szlachetności i oryginalnego charakteru. Jednolitą ścianę urozmaicają pasy farby o satynowej fakturze, w dekoracjach wykorzystano motyw błękitnego szkła, a stoliki na metalowych nóżkach i lampa z kabli nadają przytulnemu wnętrzu loftowego sznytu.

Choć we wnętrzu dominuje metal i proste formy, kuchnia ma bardzo swojski charakter między innymi dzięki granatowym kafelkom umieszczonym na ścianie. Połączenie błękitu, bieli i czerwonych dodatków jest równocześnie patriotyczne i przytulne, co podkreślają akcesoria w stylu retro – waga, durszlak, ceramiczne naczynia i drewniane młynki.

Granat i biel nadały łazience eleganckiego charakteru. Wanna w barwie nocy wygląda niezwykle oryginalnie, a pasiasta tapeta jest charakterystyczna dla wnętrz pałacowych. Elegancję wprowadzają również klasyczne kafelki ułożone w szachownicę i umywalka na postumencie. Reszta dodatków utrzymana w kolorach srebra świetnie współgra z całością aranżacji.

W tym wnętrzu klasyczne połączenie granatu i bieli przełamuje dodatek beżu, zieleni i pomarańczu. Wzrok natychmiast przyciąga zygzakowaty dekor na ścianie, a lampy z tworzyw sztucznych i fotel nadają pokojowi retro-charakteru. Mimo wielu barw, granat pozostaje stylistyczną dominantą wnętrza.

W przypadku tej aranżacji także postanowiono odejść od klasyki – granat i biel zostały wzbogacone o mocny róż ozdabiający dekoracyjne poduszki i obraz nad kominkiem. Pluszowe obicia mebli, marmur na kominku i dywan w duży wzór również przykuwają wzrok w tej wyjątkowo nietuzinkowej aranżacji.

Autor: Kasia Szulik