Po drugie, tak wykończona sypialnia będzie prezentować się znakomicie.
Minimalistyczne meble modułowe, konstrukcja z płyt czy wreszcie konstrukcja przygotowana na wymiar to rozwiązania niemal szyte na miarę pomieszczenia. Na zabudowie tego typu można zaplanować półki, na których wyeksponujesz dekoracje. Wykończenie zabudowy powinno nawiązywać do estetyki ramy łóżka i zagłówka, co da efekt spójnej i harmonijnej kompozycji.
Przeczytaj także: Jak zrobić łóżko z palet? Propozycje aranżacjiJakie są minusy zabudowy łóżka w sypialni? Takie rozwiązanie utrudnia ewentualne wnętrzarskie roszady. Jeśli wykonasz zabudowę meblową lub wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych, ewentualne przemeblowanie może okazać się niemożliwe.
Zabudowa łóżka w sypialni – zagłówek otoczony szafkami i półkami
Rozwiązanie tego typu to w zasadzie dwa w jednym - łóżko oraz garderoba. Zagłówek jest otoczony zabudową meblową wykonaną na wymiar. W tym przypadku w pobliżu łóżka możesz zaplanować meble do przechowywania odzieży oraz sypialnianych szpargałów.
Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych
Zabudowę łóżka w sypialni można wykonać także za pomocą konstrukcji wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych oraz profili aluminiowych. W ten sposób niemal dowolnie dostosujesz płaszczyznę do swoich potrzeb – przygotujesz dowolnych wymiarów półki, zaplanujesz schowki i łatwo dopasujesz zabudowę do wielkości zagłówka łóżka. Co więcej, zastosowanie konstrukcji tego typu pozwala także na łatwe rozprowadzenie instalacji w celu dodatkowego oświetlenia okolic łóżka.
Wykonanie zabudowy łóżka tą metodą niestety nie jest zadaniem łatwym. Wymaga sporo precyzji i dokładnych pomiarów, dlatego najlepiej zlecić takie zadanie specjaliście. Zabudowę łóżka w sypialni można w tym przypadku wykończyć przy użyciu drewnianych półek, tapety oraz farby w ciekawym odcieniu.
Zabudowa łóżka z mebli modułowych
Systemy mebli modułowych pozwalają na przygotowanie zabudowy łóżka z rozwiązań powszechnie dostępnych na rynku. Meble tego typu można komponować w najróżniejsze zestawy adekwatne do potrzeb i warunków architektonicznych wnętrza.
Półkotapczan, czyli wnętrzarski kompromis