Data publikacji:

Łóżko z baldachimem: czy warto? Pomysły na aranżacje

Baldachim może być świetnym dodatkiem do stylizacji sypialni. Wygląda szalenie efektownie, dlatego jeśli szukasz sposobu na naprawdę niesztampową aranżację wnętrza, to może być dobry trop. Zobacz, jak prezentuje się łóżko z baldachimem w nowoczesnym wydaniu oraz jak wykorzystać ten dodatek w stylizacji pokoju dziecięcego.

łóżko z baldachimem

Łóżko z baldachimem w sypialni

W tradycyjnym wydaniu łóżka z baldachimem to okazałe drewniane meble wyposażone w zasłony. Obecnie w sprzedaży znaleźć można szereg modnych modeli, które charakteryzują się znacznie nowocześniejszą stylistyką. Co ciekawe, wcale nie musisz stawiać od razu na łóżko z baldachimem – dodatek tego typu można dokupić z czasem lub nawet wykonać samodzielnie.

Najprostszy sposób na łóżko z baldachimem to zakup modelu wieszanego. Baldachim możesz dokupić do łóżka w sypialni i podwiesić go pod sufitem. W takim wydaniu najczęściej baldachimy są wykonane z lekkich i zwiewnych tkanin. Urozmaicenie aranżacji sypialni o dodatek tego typu to świetny sposób na łatwą, ale bardzo efektowną metamorfozę wnętrza.

W wersji minimalistycznej łóżko z baldachimem to nieskomplikowana konstrukcja, składająca się jedynie z ramy tworzącej górną zabudowę. To dobry krok aranżacyjny z dwóch powodów: baldachim tego typu zaakcentuje łóżko na tle całej sypialni i nie będzie problematyczny, nawet jeśli jesteś alergikiem – wszak tekstylny baldachim może okazać się siedliskiem kurzu i roztoczy.

Do łóżka tego typu naturalnie również można dodać zasłony. Na rynku dostępne są zarówno stylizowane drewniane łózka z baldachimem, jak i bardziej minimalistyczne modele, w których konstrukcja powyżej materaca jest wykonana z metalu.

Łóżko z baldachimem w stylu boho

Jedną z cech charakterystycznych stylu boho są zwiewne tkaniny oraz naturalne materiały. Okazuje się, że do wykonania baldachimu utrzymanego w stylu boho wystarczy kilka gałązek oraz zasłon.

Wykonanie konstrukcji tego typu wymaga naturalnie sporej precyzji oraz solidnego połączenia poszczególnych elementów, ale trzeba przyznać, że łóżko z baldachimem w stylu boho w wydaniu DIY to naprawdę niesztampowy sposób na aranżację sypialni.

Przeczytaj także: Łóżko na antresoli - wady i zalety

Łóżko z baldachimem dla dzieci

Baldachimy to szalenie popularne dekoracje w stylizacji pokoików dziecięcych. Dodatek tego typu jest dobrym uzupełnieniem zarówno łóżeczek dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieciaków.

Łóżko z baldachimem dla dziewczynki czy chłopca najczęściej jest wykonane z naturalnych materiałów, jak len czy bawełna. Baldachimy są miłe w dotyku i dodają stylizacji przytulności.

W sprzedaży znajdziesz modele dostępne w różnych atrakcyjnych kolorach, dlatego baldachim może być dodatkowym sposobem, aby przemycić do stylizacji pokoju dziecięcego jeszcze więcej koloru.

Łóżko z baldachimem dla dziewczynki w kolorze brudnego różu to jedna z najmodniejszych opcji. W pokoju chłopca z kolei dobrym pomysłem może być modny kolor musztardowy.

Co więcej, dodatki tego typu wcale nie muszą być montowane jedynie przy łóżku. Baldachim jest dobrą alternatywą dla dziecięcego namiotu tipi. Ułóż pod baldachimem stos poduszek, kocyk lub matę i w ten sposób zaaranżujesz efektowne i wygodne miejsce do zabawy.

Warto też pamiętać, że w razie potrzeby baldachimy tego typu można łatwo zdemontować lub podwiązać materiał – w ten sposób nie będzie on przeszkadzał maluchom w trakcie zabawy.

Jak widzisz, łóżko z baldachimem może wyglądać naprawdę świetnie. Ale ciekawy efekt wizualny to dopiero połowa sukcesu. Dodatkowe zasłony mogą sprawić, że w sypialni zapanuje jeszcze przytulniejsza atmosfera, a przecież w stylizacji tego pomieszczenia właśnie o to chodzi – o wykreowanie aranżacji, która sprzyjać będzie odpoczynkowi.

Przeczytaj także:

Autorka: Kamila Zalińska-Woźny