Data modyfikacji:

Łóżko na antresoli: wady i zalety

Łóżko na antresoli będzie świetnym rozwiązaniem nie tylko do dziecięcego pokoju. Sprawdzi się także w kawalerkach oraz wszędzie tam, gdzie miejsca jest zwyczajnie za mało. Sprawdźcie, jakie są jego wady i zalety łóżek na antresoli.

Zalety łóżka na antresoli

Sypialnia na antresoli jest świetnym pomysłem zarówno dla małego, jak i dużego mieszkania. Musimy jednak pamiętać, że ten pomysł jest przeznaczony głównie do wysokich pomieszczeń. Warto również pamiętać, że antresola to dość wymagający projekt.

Do głównych zalet z pewnością należy optymalne wykorzystanie przestrzeni. Łóżko na antresoli pozwoli oszczędzić miejsce w niewielkim mieszkaniu.

W pokoju dziecinnym można tam postawić szafę i regał na zabawki. Poza bardzo praktyczną zaletą antresoli jest coś jeszcze – sypialnia pod sufitem wygląda naprawdę zjawiskowo. Prezentuje się magicznie i tajemniczo, dzięki czemu pokój z antresolą wzbogaca się o niepowtarzalny charakter.

Przyjęło się, że łóżko na antresoli to rozwiązanie do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Nic bardziej mylnego. Takie łóżko może być świetnym pomysłem do kawalerki, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Obszar pod łóżkiem można spokojnie zagospodarować na "pokój" dzienny. Wstawiając tam kanapę i stolik, zyskamy strefę wypoczynkową i przestrzeń do relaksu. Ustawiając tam biurko - kącik do pracy, małe biuro.

Wady łóżka na antresoli

Podczas urządzania pokoju z łóżkiem na antresoli musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych szczegółów. Wysokość pomieszczenia w szczególności determinuje tę decyzje. Najlepiej, żeby antresola miała co najmniej 1,2 metra. Jest to minimum, które zagwarantuje swobodę użytkowania.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, musimy zwracać uwagę na dobrze wykonane, wysokiej jakości zestawy. Niestety, często wraz z jakością wzrasta też ich cena.

Porządna antresola z łóżkiem dwuosobowym to wydatek rzędu 2000 - 4000 złotych. Dlatego przed decyzją o takim rozwiązaniu musimy dokładnie oszacować nasz budżet.

Inną kwestią będzie oświetlenie. W pomieszczeniach z sypialną antresolą różni się ono nieco od tradycyjnego. Intensywne oświetlenie sufitowe nie będzie w tym wypadku praktyczne.

Znacznie lepiej sprawdzą się lampy kierunkowe, które nie będą razić osoby leżącej na łóżku. Dobrze byłoby zamontować także delikatne oświetlenie przy antresoli, które spokojnie będzie można, bez schodzenia, wyłączyć przed snem.

Jak wam się podoba pomysł na antresolę w pokoju? Uważacie, że to dobre rozwiązanie na wykorzystanie przestrzeni?

Czytaj również:

Autor: Natalia Malko