To praktyczne rozwiązanie, które jednak tworzy niepotrzebne bariery wizualne oraz sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie mniejsze. Lepszym patentem na podłogę w aneksie kuchennym z salonem są panele podłogowe.
Modele o wysokiej klasie ścieralności i z zabezpieczonymi krawędziami lub winylowe dobrze sprawdzają się nawet w wilgotnych pomieszczeniach. Rzeczy, o których musisz pamiętać zanim zaczniesz urządzać kuchnie - sprawdź!
Natomiast w celu podziału wnętrza na strefy i ich zaakcentowania, lepiej postawić wyspę kuchenną, barek czy stół na granicy między salonem a kuchnią.
Nawet jeśli sięgnięcie do nich z poziomu podłogi będzie trudne, warto zakupić niewielki stołek w formie schodów, który ułatwi to zadanie, a na najwyższych półkach umieścisz rzadziej używane szpargały.
Jeśli urządzasz mały aneks kuchenny z salonem w bloku, dobrym pomysłem są meble robione na wymiar. To pozwoli ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dostosować zabudowę kuchenną do swoich indywidualnych potrzeb.
W przeciwnym razie zwróć uwagę na zastosowane filtry – w urządzeniu powinny być zamontowane filtry węglowe, które pochłoną nieprzyjemne zapachy.
Ponadto warto postawić na model o maksymalnie cichej pracy, dzięki czemu włączone w trakcie gotowania urządzenie nie będzie przeszkadzać reszcie domowników.
Dlatego podstawą aranżacji powinna być spójna paleta kolorystyczna. Dobrym patentem może tu być reguła kolorystycznego balansu, opierająca się na proporcjach 60: 30: 10. O co w tym chodzi?
Dopełnieniem będzie kolejne 30%, czyli kolor intensywniejszy.
Ostatnie 10 % zarezerwuj dla dodatków i to właśnie w tym przypadku można pozwolić sobie na największe kolorystyczne szaleństwo. Intensywne barwy w małych dawkach nie zdominują i nie przytłoczą stylizacji.