Data modyfikacji:

Białe drzwi pokojowe – nowoczesne aranżacje wnętrz

Białe drzwi wewnętrzne są efektowne i eleganckie, a do tego świetnie komponują się z różnymi wnętrzarskimi stylami. Zanim jednak postawisz na tego typu skrzydło drzwiowe, przekonaj się, na które modele warto zwrócić uwagę oraz jak dobrać do białych drzwi pozostałe elementy wystroju.
białe drzwi pokojowe
Biel za sprawą stylu skandynawskiego jest jednym z najczęściej stosowanych kolorów w aranżacji wnętrz. Nie powinno zatem również dziwić, że to waśnie białe drzwi pokojowe cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Niech nie zmyli cię jednak neutralna estetyka białych drzwi – chociaż pasują do wszystkiego, aranżacje z białymi drzwiami, mogą mieć najróżniejszy charakter. Oto kilka ciekawych modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Jakie drzwi wybrać?

  • Białe drzwi pokojowe w stylu francuskim – drzwi tego typu najczęściej występują w dwuskrzydłowej formie, jednak w sprzedaży znajdziesz też pojedyncze. Ich cechą charakterystyczną są efektowne przeszklenia oraz szprosy, dzięki którym drzwi wyglądają szalenie elegancko. To dobra opcja, jeśli chcesz wykończyć obszerne wejście łączące salon z jadalnią.
  • Drzwi frezowane – to klasyczne rozwiązanie, nawiązujące do tradycyjnego wzornictwa, jakim zdobione były dawniej stare drewniane drzwi. Charakterystyczne frezy, czyli zagłębienia w powierzchni drzwi mogą mieć najróżniejsze kształty oraz formę i dzięki nim skrzydło prezentuje się jeszcze ciekawiej. To dość uniwersalna estetyka, która dobrze komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i bardziej rustykalnymi stylizacjami. 
  • Drzwi harmonijkowe białe – to świetna opcja, jeśli w wykańczanym przejściu masz naprawdę mało miejsca. Białe drzwi tego typu po złożeniu nie będą zabierały cennej przestrzeni, a dodatkowo są subtelnym elementem wystroju. Pamiętaj jedynie, że drzwi harmonijkowe nie zapewniają tak dobrej izolacji akustycznej, jak ich tradycyjne odpowiedniki. 
  • Nowoczesne skrzydło drzwiowe – białe drzwi tego typu często wyposażone są w przeszklenia lub zdobią je efektowne frezy. Najlepiej komponują się z wnętrzami o minimalistycznej stylistyce.
  • Rustykalne białe drzwi – skrzydło drzwiowe tego typu będzie świetnym uzupełnieniem wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, boho czy rustykalnym właśnie. Wygląda ono zupełnie tak, jakby zostało zbite z desek i do złudzenia przypomina bielone drzwi z wiejskich zabudowań. To ciekawa alternatywa dla klasycznych drzwi, jeśli szukasz niesztampowych rozwiązań aranżacyjnych. 
Przeczytaj także: Czarne ściany w mieszkaniu. Czy warto?

Białe drzwi wewnętrzne a aranżacja wnętrza

  • Do czego pasują? Do wszystkiego. Tak naprawdę to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, jeśli poszukujesz drzwi wewnętrznych, które będą się dobrze komponować z kolorem ścian i podłogi. Białe drzwi pasują do wszystkich kolorów paneli podłogowych, kafli czy nawet posadzki drewnianej lub betonowej. Wybór białych drzwi pokojowych sprawi, że aranżowanie wnętrza będzie łatwiejsze, niż gdyby konieczne było idealne dopasowanie koloru paneli do barwy skrzydła drzwiowego.
  • Białe drzwi i białe listwy przypodłogowe – to duet idealny. Nawet, jeśli twoje białe drzwi zupełnie odbiegają kolorem od reszty aranżacji, listwy przypodłogowe w tym kolorze dodatkowo sprawią, że stylizacja będzie jeszcze bardziej spójna.