Data publikacji:

Bloker wilgoci - jaki wybrać, gdzie go stosować, jak go kłaść?

Wilgoć we wnętrzach jest poważnym problemem. Przyczynia się do rozwoju pleśni, która jest nie tylko nieestetyczna, ale również szkodliwa dla zdrowia osób, które przebywają w zawilgoconym pomieszczeniu. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć szeroki wybór środków, które mają przeciwdziałać takim problemom. Wśród tych, które cieszą się sporą popularnością, jest bez wątpienia bloker wilgoci. Czym jest i w jaki sposób go stosować? Jaki bloker wilgoci wybrać?
bloker wilgoci

Odpowiedzmy na te pytania

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest bloker wilgoci. Mówiąc najprościej, jest to preparat służący do hydroizolacji ścian. To środek, który po nałożeniu na ścianę tworzy na niej powłokę, która nie tylko sprawia, że ściana staje się nienasiąkliwa, ale również przeciwdziała rozwojowi pleśni i grzybów. Co więcej, dobrze zastosowany bloker wilgoci o wysokiej jakości pozwala również na uniknięcie zabrudzeń, np. z sadzy lub osiadających oparów, takich jak tłuszcz.

Gdzie stosuje się blokery wilgoci?

Dla wielu osób blokery wilgoci są rozwiązaniem, dzięki któremu mogą cieszyć się idealnie suchym i bezpiecznym dla zdrowia mieszkaniem. Najczęściej stosuje się je w pomieszczeniach, takich jak łazienki, kuchnie, piwnice oraz w miejscach, w których występuje problem zawilgocenia ścian. Warto jednak mieć świadomość, że nie jest to preparat, który możemy stosować wszędzie. Zaleca się unikanie aplikowania blokera wilgoci w przypadku przegrzanych lub przemarzniętych ścian. Nie stosuje się ich również w przypadku powierzchni, które pozostają bardzo mokre przez cały czas lub wręcz ociekają wodą (mowa tu np. o brodzikach prysznicowych). Co ważne, środków tego typu nie wykorzystuje się również w przypadku powierzchni poziomych oraz na zewnątrz. Wykorzystanie blokera wilgoci na balkonie lub tarasie z pewnością nie będzie więc dobrym pomysłem.

W jaki sposób stosuje się blokery wilgoci?

Oferta blokerów wilgoci jest obecnie bardzo szeroka. W związku z tym często nie wiemy, jaki produkt wybrać, a przy tym, w jaki sposób go zastosować, by było to skuteczne. Tymczasem stosowanie blokerów wilgoci nie jest trudne.

Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne oczyszczenie ścian, które zamierzamy pokryć preparatem. Powinny być spójne, czyste oraz twarde. Warto więc usunąć nie tylko wszelkie zabrudzenia, ale również nierówności ścian.

Szeroki wybór blokerów wilgoci o dobrej opinii możesz znaleźć na stronie Ceneo.pl. Stawiając na produkty znanych i cenionych producentów, masz pewność, że będą wydajne i co najważniejsze - skuteczne w działaniu.

Jak wygląda stosowanie blokera krok po kroku:

  • zaczynamy od gruntownego sprzątania,
  • produkt nanosimy za pomocą pędzla lub wałka,
  • nakładamy trzy warstwy produktu,
  • po nałożeniu pierwszej z nich należy poczekać do całkowitego jej wyschnięcia. Co ważne, powierzchnię pokrytą blokerem wilgoci bez problemu możemy pomalować, nakleić tapetę, płytki lub wykończyć w inny sposób. Jedynie w sytuacjach, w których niezbędne jest stworzenie czepliwej powierzchni (np. w przypadku tynkowania), warto nieco zmatowić powłokę blokera wilgoci.

Jeśli więc zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć ściany w kuchni lub łazience przed rozwojem pleśni, postaw na bloker wilgoci. Opinie o tym rozwiązaniu są pochlebne i potwierdzają skuteczność działania tego środka. Pamiętaj jednak o tym, by stawiać na wyroby znanych i cenionych marek, których produkty wyróżniają się szerokim zastosowaniem oraz dobrym składem. Pozwoli ci to uniknąć problemów związanych ze skutkami wilgoci na ścianach.

Autor: Kamila Łońska-Kępa