Data publikacji:

Prezenty – jak je pakować? Nasze propozycje

Pakowanie prezentów to przedświąteczny obowiązek, który czeka każdego z nas. Zwykle robimy to na ostatnią chwilę, posługując się kolorowym papierem w bałwanki czy śnieżynki. Tymczasem wybór opakowania jest prawie tak samo ważny jak wybór prezentu – bo przecież to pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Podpowiadamy jak pakować prezenty, aby wyróżniały się urodą i cieszyły oko.

ladytam-tam.com

Często najprostsze rozwiązania są najbardziej efektowne. Zapewne z tego powodu szary papier do pakowania podbija serca wszystkich fanów designerskich ozdób DIY. Sprawdza się świetnie także w przypadku dekorowania prezentów – wystarczy je nim obwiązać, a potem dowolnie ozdobić, np. ażurową wstążką lub koronką wykonaną z papieru. Ważny jest odpowiedni dobór kolorów - doskonale sprawdzi się klasyczna biel i czerń, powinniśmy natomiast unikać jasnych pastelowych kolorów.

happylittlekiwi.com

Kolejna inspiracja skierowana jest do wielbicieli minimalizmu i niebanalnych rozwiązań. To prezent opakowany w starą, zbędną gazetę. Przewiążmy go wstążką lub zwyczajnym sznurkiem – w każdej postaci będzie prezentował się świetnie. Jeśli chcemy, możemy do niego dołączyć dowolne dodatki – jarzębinę, szyszki lub pomalowane piłeczki do tenisa stołowego. To wspaniały sposób na oryginalne opakowanie prezentów. Recykling górą!

www.sparkandchemistry.com

Dla fanów ekologii oraz organicznego designu także mamy świąteczną inspirację – prezenty możemy ozdobić różnorodnymi darami natury, tworząc z nich małe dzieła sztuki. Pomogą nam w tym szyszki, jarzębina oraz świerkowe gałązki. Warto pamiętać również o jemiole, jednym z symbolów Bożego Narodzenia. Taka dekoracja, choć niezwykle prosta, urzeka swoim pięknem i oryginalnością.

www.julep.com

Kolejny sposób również zakłada wykorzystanie papieru pakowego, choć w tej roli sprawdzi się każdy papier ozdobny o jednolitym kolorze. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na te w barwach świąt, czyli w kolorach zielonym, czerwonym i złotym - będą doskonale współgrać z odświętną aranżacją naszego domu. Do ozdobienia takiego prezentu można zaangażować dzieci, dla których wycinanie i naklejanie stanowi świetną zabawę.

loveitsomuch.com

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że papier pakowy występuje również.... w kolorze czarnym. Choć ta barwa na pierwszy rzut oka może niezbyt pasować do świąt to we wnętrzach o minimalistycznym wystroju będzie prezentować się wspaniale. Na papierze możemy napisać inspirujące słowa, imiona członków rodziny, a nawet świąteczne życzenia – taka spersonalizowana ozdoba z pewnością wzbudzi zachwyt domowników.

www.julep.com

Prezenty to nieodłączna część każdych świąt, warto więc zadbać o ich odpowiednie wyróżnienie. Nasze podpowiedzi pomogą Wam zapakować je tak, aby olśniewały i zachwycały swoją niezwykłą formą.

Autor: Sylwia Stwora