Data modyfikacji:

Ranking basenów ogrodowych. Jaki basen ogrodowy jest najlepszy?

Szukasz idealnego basenu ogrodowego? Wyróżniamy kilka rodzajów przydomowych zbiorników – dmuchane, stelażowe, rozporowe, jacuzzi… Wybierając produkt, koniecznie weź pod uwagę jego rozmiar, głębokość i jakość wykonania. Który kupić? Sprawdź nasz ranking basenów ogrodowych!

ranking basenów ogrodowych

Jaki basen ogrodowy wybrać? Najważniejsze zasady

Basen ogrodowy to prawdziwe marzenie w gorące, letnie dni. Można się w nim schłodzić podczas upału, a gdy jest odpowiednio duży, nawet odrobinę popływać. Wybór odpowiedniego produktu zależy od wielu czynników. W artykule radzimy, jaki basen ogrodowy kupić, aby nie żałować.

Zanim zaczniesz szukać basenu do kupienia, koniecznie zmierz miejsce w ogrodzie, w którym chcesz postawić zbiornik. Mały sprawdzi się jedynie dla najmłodszych pociech, natomiast duży będzie idealny również dla dorosłych, choć zajmuje więcej miejsca. Gdzie postawić basen? Najlepiej w miejscu, w którym słońce znajduje się przez większą część dnia!

Kolejnym ważnym parametrem jest głębokość basenu. Tutaj również musisz wziąć pod uwagę, kto będzie z niego głównie korzystał. Sprawdź również, jaka jest gwarancja na dany produkt i jakie akcesoria dołączone są do zestawu.

Jaki basen ogrodowy kupić? Rodzaje basenów ogrodowych

Wyróżniamy kilka rodzajów basenów ogrodowych. Opisujemy je poniżej – zapoznaj się z ich zaletami i wadami i zadecyduj, która opcja najbardziej ci się podoba.

 • Baseny ogrodowe dmuchane – to najprostszy rodzaj basenów ogrodowych. Są one przeznaczone głównie dla dzieci i zwykle są nieduże, jednak spotkać można również większe dmuchane zbiorniki, w których bez problemu popluskają się dorośli.
 • Baseny ogrodowe stelażowe – są niezwykle trwałe, stabilne i wytrzymałe, choć droższe od obydwu powyższych rodzajów. Boki zbiorników tego typu są przytrzymywane przez metalowy stelaż. Mogą być znacznie większe i wygodniejsze – bez problemu zrelaksują się w nich również dorośli!
 • Baseny ogrodowe rozporowe – są nieco droższe od dmuchanych, ale za to trwalsze i bardziej wytrzymałe. Napełnia się je wodą, która stanowi siłę rozporową, dzięki której basen trzyma kształt.
 • Niecki basenowe do ogrodu – to najbardziej profesjonalna opcja. Montaż niecki w ziemi i podłączenie do instalacji to robota dla profesjonalisty. Baseny tego typu są drogie i wymagają dużo miejsca oraz pracy, jednak tylko w nich da się naprawdę popływać.
 • Jacuzzi – może być dmuchane, drewniane czy też wykonane z tworzywa sztucznego. W gorącym jacuzzi można przesiadywać nie tylko latem, ale również zimą!

Jak dbać o basen ogrodowy?

Jeśli chcesz, by twój basen ogrodowy był zawsze bezpiecznym miejscem do relaksu i zabawy, musisz odpowiednio o niego dbać. Aby w zbiorniku nie zakwitały glony i nie tworzyły się siedliska bakterii czy grzybów, koniecznie oczyszczaj wodę sposobami fizycznymi i chemicznymi.

Pompa filtrująca to urządzenie, które zasysa wodę z basenu i oczyszcza ją z drobnych zanieczyszczeń (np. piasku czy owadów). Niezwykle ważnym zabiegiem jest chlorowanie wody za pomocą specjalnych tabletek bądź granulatu. Chlor skutecznie zabija wszelkie drobnoustroje i chroni przed zakwitem glonów. Alternatywnym sposobem jest ozonowanie wody – z pewnością przypadnie on do gustu osobom wrażliwym na chlor.

Większe zanieczyszczenia można wyławiać z basenu za pomocą siatki lub szczotki teleskopowej albo odkurzacza basenowego. Po udanej kąpieli warto przykryć zbiornik specjalną pokrywą bądź narzutą, dzięki czemu liście, owady i inne niepożądane przedmioty nie będą do niego wpadać.

Ranking basenów ogrodowych

Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać? Sprawdź nasz ranking basenów ogrodowych popularnych na Ceneo.pl!

Intex – Basen ogrodowy stelażowy 450 x 220 cm

Pierwszym produktem w naszym rankingu basenów ogrodowych jest prostokątny stelażowy zbiornik marki Intex. Wykonany jest z trwałego PVC i oparty na metalowym stelażu. Konstrukcja waży ok. 39 kg. Oto jego parametry:

 • wymiary: 450 x 220 x 84 cm,
 • pojemność: 7127 l.

Bestway – Basen ogrodowy stelażowy Steel Pro 305 x 76 cm

Kolejnym basenem ogrodowym w naszym rankingu jest okrągły stelażowy zbiornik od Bestway. Posiada on stalową ramę i jest wyposażony w pompę filtrującą. Parametry basenu:

 • wymiary: 305 x 76 cm,
 • pojemność: 4678 l.

Intex – Basen ogrodowy dmuchany Swim-Center 229 x 229 x 66 cm

Okrągły, dmuchany ogrodowy basen marki Intex to doskonały produkt nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jest wyposażony w zagłówki, siedzenia, a nawet miejsca na szklanki. Oto jego cechy:

 • wymiary: 229 x 229 x 66 cm,
 • pojemność: 882 l (po napełnieniu do 36 cm).

Intex – Basen ogrodowy rozporowy Easy Set Pools 305 x 76 cm

Kolejny produkt w naszym rankingu to basen ogrodowy rozporowy o okrągłym kształcie Intex. Zbudowany jest z PVC i nie posiada żadnych ostrych elementów. Sprawdzi się nie tylko dla dzieci! Oto jego parametry:

 • wymiary: 305 x 76 cm,
 • pojemność: 3853 l.

Bestway – Basen ogrodowy stelażowy Steel Pro 366 x 100 cm

Kolejny w naszym zestawieniu model marki Bestway to nieco większy basen ogrodowy stelażowy o okrągłym kształcie. Jest stabilny i wytrzymały, a rama odporna na korozję. Jest wyposażony w drabinkę i pompę filtrującą. Oto specyfikacja:

 • wymiary: 366 x 100 cm,
 • pojemność: 9150 l.

Intex – Basen ogrodowy stelażowy Frame Pool Set Rondo 305 x 76 cm

Intex Frame Pool Set Rondo to ogrodowy, okrągły, stelażowy basen. Jest prosty w złożeniu i wyposażony w stabilną konstrukcję. Bez problemu zmieszczą się w nim dzieci i dorośli. Oto jego parametry:

 • wymiary: 305 x 76 cm,
 • pojemność: 4485 l.

Bestway – Basen ogrodowy rozporowy Fast Set 305 x 76 cm

Ostatnim produktem w naszym rankingu basenów ogrodowych jest rozporowy, okrągły zbiornik marki Bestway. To solidny model, w którym może pluskać się cała rodzina. Oto jego parametry:

 • wymiary: 305 x 76 cm,
 • pojemność: 3638 l.

Zdjęcie: Envato Elements

Autor: Olga Wacholc