Data publikacji:

Szare płytki w kuchni. Pomysły na aranżacje

Chcesz zamontować w kuchni szare płytki ścienne lub podłogowe? Zobacz, jaki kolor ścian będzie pasować do szarych płytek, a także jakie meble będą dobrym rozwiązaniem.

szare płytki w salonie

Szare płytki w kuchni – dlaczego warto na nie postawić?

Przede wszystkim szarość to kolor, który łatwo ograć w aranżacji wnętrza. Szare płytki do kuchni zamontowane na podłodze czy na ścianie, będą się świetnie komponować z pozostałymi barwami zastosowanymi w stylizacji. Co więcej, szarość jest jednym z najpopularniejszych kolorów, jakie stosujemy w aranżacji wnętrz. Pasuje nie tylko do stylu skandynawskiego lub industrialnego, ale także wpisuje się w nowoczesną czy rustykalną estetykę.

Kuchnia z szarymi płytkami: jakie meble i kolor ścian?


Dobrze skomponowana układanka kolorystyczna to podstawa udanej aranżacji wnętrza. Jaki kolor ścian do szarych płytek? A co z barwą mebli? Jak już ustaliliśmy wcześniej, szarość to neutralna barwa, dlatego szare płytki do kuchni będą się świetnie komponować z wieloma różnymi barwami.
Jeśli chcesz uzyskać spójną i harmonijną stylizację, dobrym pomysłem będą białe lub szare ściany. W tym pierwszym przypadku sprawisz, że wnętrze będzie wydawać się jaśniejsze i bardziej optymistyczne. Natomiast monochromatyczne zestawienie różnych odcieni szarości da modny i minimalistyczny efekt. W takim wydaniu świetnie prezentować się będzie nowoczesna kuchnia. Warto jednak zdać się na nieco więcej koloru przy wyborze dodatków, aby całość nie prezentowała się nudno i ponuro.
Ciekawym pomysłem mogą być też czarne ściany w kuchni. Co prawda, jest to dość odważne posunięcie, ale może dać naprawdę spektakularny efekt. Zwłaszcza jeśli postawisz np. na farbę tablicową, która stworzy powierzchnię na kuchenne zapiski.

A jak sprawa się ma w przypadku mebli kuchennych? Wspominana już wcześniej biel, szarość czy czerń też będą świetnym rozwiązaniem. Warto jednak puścić nieco dalej wodze stylizacyjnej fantazji. Okazuje się, że w przypadku mebli kuchennych dobrze sprawdzają się także niesztampowe kolory. Do szarych płytek pasować będą np. szafki w kolorze różowym, zielonym czy granatowym.

Szare płytki do kuchni – przegląd najciekawszych modeli

  • Płytki betonowe – mają wyrazistą fakturę i dają nieco surowy efekt wykończeniowy, który wpisuje się w estetykę stylu industrialnego czy minimalistycznego. W sprzedaży znajdziesz szare betonowe płytki w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, np. w formie kwadratów, rombów czy heksagonów, więc dodatkowo możesz urozmaicić całą aranżację.
  • Płytki metro – to charakterystyczne szkliwione płytki, które do złudzenia przypominają niewielkie cegiełki. Najczęściej występują w białym wydaniu, ale na rynku dostępne są również szare warianty w różnych odcieniach. Płytki typu metro montuje się na ścianach i szczególnie dobrze komponują się z meblami kuchennymi o frezowanych frontach. Całość daje efekt nawiązujący nieco do estetyki retro, więc jeśli w aranżacji wnętrz lubisz inspirować się trendami z przeszłości, to może być dobry trop.
  • Płytki patchworkowe – to bardzo popularne rozwiązanie. W sprzedaży dostępne są zarówno w formie gresu, jak i glazury, więc możesz je zamontować zarówno w roli szarych płytek do kuchni na ścianę, jak i na podłogę. Wzór patchworkowy to efektowna mieszanina motywów roślinnych i geometrycznych, dlatego płytki nim zdobione są mocnym akcentem dekoracyjnym. Modele utrzymane w szaro-białej tonacji dają nieco subtelniejszy efekt.