Data publikacji:

Z wybiegu do domu: neonowe barwy

Projektanci wnętrz i mody są zgodni: neonowe kolory to zdecydowany hit sezonu. Zarówno we wnętrzach jak i stylizacjach, przy ich użyciu powinna obowiązywać zasada umiaru.

Mówiąc o neonach mamy na myśli bardzo intensywne i odcienie takich kolorów jak żółć, zieleń, pomarańcz, róż czy błękit. Zastosowane we wnętrzu natychmiast dodadzą mu energii i przykują wzrok do tych elementów aranżacji, które chcemy wyeksponować. Neonowe kolory na ścianach, meblach czy dodatkach powinny być domeną aranżacji nowoczesnych, z prostym wyposażeniem oraz dużą ilością przestrzeni, na tle której intensywna barwa będzie przykuwać wzrok.

www.letmebeinspired.com

W stylizacjach  rustykalnych czy etnicznych mocny kolor może wyglądać karykaturalnie, ale dodany do wnętrz w stylu lat 50. i 60. może świetnie je odświeżyć. W aranżacji tradycyjnej postawmy na neonowe kolory w detalach.

www.4homedecoration.com

Wspomniany we wstępie umiar w stosowaniu neonowych kolorów nie oznacza, że mogą być co najwyżej niewielkim akcentem we wnętrzu. Ta zasada dotyczy przede wszystkim łączenia ich z innymi barwami tak, by pokój nie zamienił się w dziecięcą bawialnię.

www.interior-apartment.com

Jeśli decydujemy się na neonowe kolory na ścianach, wyposażenie pomieszczenia powinno mieć barwę neutralną, która stworzy estetyczną przeciwwagę dla energetycznego otoczenia. Neonowe dodatki i meble można łączyć z barwami żywszymi, ale znacznie mniej nasyconymi.

www.bhousedesain.com

Neonowe kolory wyglądają świetnie zestawione z bielą czy szarością. W jasnym, minimalistycznym wnętrzu można połączyć kilka mocnych barw, na przykład róż i pomarańcz lub zieleń z żółcią i dodatkiem czerni. Ciekawym pomysłem jest komponowanie neonów z pastelami, które stanowią świetną alternatywę dla kolorów ze stonowanej palety.

www.blog.styleestate.com

Neonowe kolory dobrze współgrają z powierzchniami wzorzystymi, więc kilka limonkowych poduszek na czarno-białej kanapie czy sąsiadujące ściany zdobione naprzemiennie neonową farbą i tapetą w graficzny deseń dadzą świetne wrażenie.

Autor: Kasia Szulik