Data publikacji:

Biała kuchnia z drewnianym blatem - pomysły na aranżacje


Już od dłuższego czasu biała kuchnia z drewnianymi blatami gości w wielu polskich domach. Ta elegancka, a zarazem ciepła kompozycja może być doskonałym tematem do różnorodnych aranżacji oraz wariacji w tworzeniu wyglądu naszej kuchni. Wszystko przez jej uniwersalną prostotę, jaką prezentują meble kuchenne białe z drewnem. Stąd warto teraz uruchomić wyobraźnię i zaaranżować naszą kuchnię tak, by jej ciepły wygląd dobrze wpływał na nasze samopoczucie.
kuchnia

Biała kuchnia z drewnianymi blatami – wiele możliwości


Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc naszego domu. Stąd warto jej poświęcić trochę więcej czasu, aranżując jej wnętrze. Jednym z częstszych motywów, które wykorzystujemy w urządzaniu tego pomieszczenia, to białe meble kuchenne z drewnianym blatem. To ciekawe połączenie nawiązuje wprost do stylu skandynawskiego. Ociepla ono nasze pomieszczenie, a zarazem nadaje mu wytwornego klimatu. Ten uniwersalny charakter białych szafek daje nam szerokie pole do popisu, by urządzić naszą kuchnię. Nim to jednak uczynimy, musimy zastanowić się nad jej układem. W dużej mierze jej wygląd zależy od takich niuansów jak np. to, czy jest ona otwarta razem z salonem, czy ma charakter zamknięty. Nie bez znaczenia pozostaje również stopień naświetlenia naszego pomieszczenia od okna. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, to dodatki kolorystyczne. To, jaki charakter naszej kuchni uzyskamy, zależy od tego, jakiego koloru dodatki w niej zastosujemy. I nie chodzi tu tylko o sprzęt AGD, podłogi czy ściany, ale również o takie drobne elementy jak np. zegar, ramki obrazków czy elementy wykończenia.

Jak zaaranżować kuchnię białą z drewnem?


Jak już wspomnieliśmy wyżej, biel jest tak uniwersalna, że można ją komponować niemal z całą paletą barw. Sytuacja może się zmienić wówczas, gdy mamy zamontowane białe meble kuchenne z drewnianymi blatami. Dlaczego? Ponieważ odcień drewna blatu będzie wtedy bazą kolorystyczną dla dodatków, które zastosujemy podczas urządzania naszej kuchni.

Sprzęt AGD


W nowoczesnych kuchniach nadal bardzo często stosuje się zabudowę urządzeń AGD. Ta kompozycja ma swój urok, jednak wymaga przełamania monotonnej bieli różnymi dodatkami. Podobnie sytuacja wygląda, gdy zdecydujemy się na urządzenia AGD koloru białego. Stąd strach przed kolorem stalowym bądź czarnym, który bardzo mocno kontrastuje z białym, jest zupełnie bezpodstawny. Warto jednak wtedy pamiętać, że kolor czarny jest zalecany bardziej przy ciemniejszych odcieniach drewnianego blatu, zaś kolor stalowy przy jaśniejszych. Jeżeli mamy ochotę więcej zainwestować w wystrój naszej kuchni, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszaleć i wprowadzić inne kolory sprzętu AGD, takie jak np. zielony czy niebieski.

Kuchenne ściany


Białe meble kuchenne z drewnianymi blatami powodują, że mimo ich ciepłego wyglądu, czasem kusi nas jeszcze, by je ożywić. Jeżeli mamy taką chęć, oczywiście nie powinniśmy się przed tym wzbraniać. Musimy jednak pamiętać, by nie przesadzić z kolorystyką, gdyż wówczas możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Stąd jeżeli zamierzamy ocieplić pomieszczenie, powinniśmy postawić na ciemniejsze kolory, na przykład na płytki bądź w takim kolorze pomalowaną przeciwległą ścianę. Dobrze też sprawdza się imitacja cegły, która nadaje tradycyjny ciepły wygląd. Jeżeli natomiast chcemy ją ożywić, powinniśmy postawić na kolory jasne, pastelowe. Wyjątkiem może być kolor czarny. Ponieważ mocno on kontrastuje z bielą, dlatego też nie powinniśmy z nim przesadzić. Jeżeli podobają nam się nowoczesne białe kuchnie z drewnianym blatem, dobrym wyborem na ściany będą odcienie szarości między meblami, które będą kontrastować do imitacji białej cegły na ścianach.

Podłogi w naszej kuchni


Z podłogą, gdzie mamy białe meble kuchenne z drewnianymi blatami, już tak wielkiego problemu nie będzie. Choć materiałów do jej wykończenia w sklepach mamy bardzo dużo, to tutaj powinniśmy się kierować jedną zasadą. Odcień naszej podłogi nie powinien jednak odbiegać od koloru blatu. Gdy zachowamy tę zasadę, to wówczas podłoga i blat będą nam ładnie kontrastować z meblami. Co do materiału, który użyjemy, jest dowolność. Choć przy drewnianym blacie warto pokusić się o drewniane panele bądź gumolit z imitacją drewna, to płytki w podobnym kolorze też nie będą wielkim odstępstwem.

Inne dodatki


Jak wspomnieliśmy wyżej, by kuchnie białe drewniane nie były monotonne, to ich oblicze możemy zmienić poprzez dobór sprzętu AGD, kolorów czy materiałów wykończeniowych na ściany lub podłogi. Innym elementem mogącym nadać charakter naszej kuchni są drobne elementy, którymi zostanie ozdobiona. W grę wchodzą tu m.in. zdjęcia rodzinne, zegar czy obrazki, np. z sentencjami. Dość powszechnym trendem w wielu kuchniach w ostatnich latach jest malowanie części ściany farbą tablicową. Taka koncepcja daje nam bardzo mocny kontrast z całym pomieszczeniem, a tym samym czyni naszą kuchnię bardzo nowoczesną.

Kuchnia drewniany blat – inspiracje


Kuchnia, białe meble, drewniane blaty – taka kompozycja pobudza wyobraźnię i inspiruje do wielu ciekawych aranżacji. Dla wielu z nas klasyczna biała kuchnia z drewnianym blatem wydaje się bardzo ciepła i przytulna. Skojarzenia z rodzinnym ciepłem nie są tutaj bezpodstawne, bo właśnie takiej grupie ludzi taki wystrój jest dedykowany. Wszyscy chcący wprowadzić nieco szaleństwa w swoim życiu, powinni zainteresować się nowoczesnymi trendami. Bardzo ciekawym do aranżacji zestawem mebli białych jest KUCHNIA EKO WHITE MAT 260 BEZ BLATU BIAŁY MAT. W zależności o dobranych dodatków i wykończenia można jej nadać charakter zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Gdyby naszym marzeniem była kuchnia biała z ciemnym drewnem, do powinniśmy się zdecydować na pełny uroku zestaw KUCHNIA MONIUSZKO 260 BIAŁY BB.
Autor: Beniamin Feliksiak