Data publikacji:

Dwie umywalki w łazience. Pomysły na aranżacje

To nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej możemy oglądać we wnętrzarskich inspiracjach. Dwie umywalki w łazience wydają się praktycznym pomysłem. Czy warto zdecydować się na taki stylizacyjny krok? Kiedy łazienka z dwiema umywalkami będzie trafionym rozwiązaniem? Zobacz, na co zwrócić uwagę, aranżując pomieszczenie w taki sposób.

dwie umywalki

Dwie umywalki w łazience – kiedy się przydadzą?

Komfortowa i dobrze zaaranżowana łazienka powinna spełniać oczekiwania wszystkich domowników. Czasem to może być trudne zadanie, zwłaszcza w godzinach porannego pośpiechu przed wyjściem do pracy czy szkoły. Odpowiedzią na ten problem może być łazienka z dwiema umywalkami.

Po co montować dwie umywalki? Łazienka z dwiema umywalkami będzie dobrym posunięciem, jeśli urządzasz wnętrze dla dwojga, np. sąsiadujące z sypialnią. Takie rozwiązanie zapewnia komfort użytkowania podczas porannych zabiegów kosmetycznych, gdy przed wyjściem do pracy cenna jest każda minuta. Dodatkowo każdy może zagospodarować swoją umywalkę zgodnie z własnymi potrzebami.

Dwie umywalki w łazience mogą być też receptą na urządzenie naprawdę dużego wnętrza. Nie zawsze sprawdzą się natomiast jako aranżacja małej łazienki ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Zalety dwóch umywalek

Jakie są inne plusy takiego rozwiązania? Obok wygody trzeba wymienić ciekawy wygląd – łazienka w takim wydaniu będzie prezentować się jeszcze efektowniej. Dwie umywalki dają też dodatkowe możliwości aranżacyjne, ponieważ determinują konieczność zamontowania dwóch luster lub jednej większej tafli oraz dużego blatu czy szafki.

Wady łazienki z dwiema umywalkami

Jakie są minusy dwóch umywalek w łazience? W niewielkim pomieszczeniu może to być chybiony pomysł, ponieważ dodatkowa umywalka oraz szafka czy blat ograniczą dostępną przestrzeń. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na umywalki nablatowe, w efekcie we wnętrzu szafki łazienkowej stracisz jeszcze więcej miejsca – będzie ona musiała pomieścić aż dwa systemy przyłączeniowe.

Na niekorzyść tego rozwiązania przemawiają również kwestie finansowe – dwie umywalki w łazience podwajają koszty urządzenia tej strefy.

Pomysły na aranżacje łazienki z dwiema umywalkami

Jeśli dwie umywalki to rozwiązanie, po które zdecydowanie chcesz sięgnąć, zobacz, jak ciekawie można zaaranżować wnętrze w takim wydaniu.

Dwie umywalki na jednym blacie

To dobry sposób na stworzenie spójnej i wyrazistej strefy w pomieszczeniu. Jeden dłuższy blat czy szafka umywalkowa do montażu dwóch umywalek będzie tańszym rozwiązaniem niż dwa osobne sprzęty.

W takim układzie należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości między umywalkami. To zapewni swobodne korzystanie z łazienkowych sprzętów dwóm osobom jednocześnie. Szacuje się, że umywalki powinno dzielić przynajmniej 20 cm.

Dwie umywalki na osobnych blatach lub szafkach

Tak zamontowane dwie umywalki dadzą większe pole do aranżacyjnego manewru. W ten sposób podzielisz strefę umywalkową pomiędzy dwie korzystające z niej osoby, co pozwoli np. na dostosowanie wysokości umywalki, na jakiej położona będzie umywalka do wzrostu użytkownika. Jeśli różnica wzrostu między osobami korzystającymi z łazienki jest znaczna, to może okazać się sporym udogodnieniem.

Podwójna umywalka

Alternatywnym rozwiązaniem może być też montaż podwójnej umywalki. Modele tego typu do złudzenia przypominają swoje klasyczne odpowiedniki, a różnica polega na tym, że są podzielone na dwie komory i mają przygotowane otwory na dwie baterie.

W sprzedaży znajdziesz różne modele, np. takie ze wspólnym odpływem lub z dwoma. Podwójna umywalka jest łatwiejsza w montażu, ale wymaga dobrania odpowiedniej szafki łazienkowej lub wykonania blatu na zamówienie pod wymiar.