Data modyfikacji:

Męska sypialnia. Jakie kolory?

Do męskiej sypialni najczęściej sięgamy po ciemne barwy, zapominając, że sypialnia w męskim stylu nie jest przecież grobowcem. Jakie kolory ścian będą więc najlepsze? Zobacz, do jakich wnętrz pasują i jak je ze sobą łączyć.

Męska sypialnia – jak pomalować ściany?

Zastanawiasz się, jaki kolor ścian w sypialni wybrać? Zobacz przygotowane przez nas aranżacje sypialni w męskim stylu.

Męska sypialnia w kolorze granatu

Ile farb, tyle odcieni granatu. Wybierając kolor do swojej sypialni w męskim stylu, warto pamiętać o tym, jak pokój oświetlony jest na co dzień. Ciemny granat sprawdzi się w słonecznych wnętrzach – sypialnia ma być przytulna, ale nie przytłaczająca. W sypialniach, które z reguły nie należą do najlepiej nasłonecznionych, polecamy wybrać nieco spokojniejszy granat, np. rozbielony lub jego przydymioną wersję wpadającą w szarość. Unikaj malowania wszystkich ścian bardzo ciemnym, intensywnym granatem. Zasada jest prosta – pomaluj taką farbą dobrze oświetloną ścianę lub jedną z tych najbardziej wyeksponowanych, która stanie się jednocześnie punktem centralnym męskiej sypialni. Granat we wnętrzach świetnie łączy się z bielą, beżem czy jasną szarością. Znakomicie będzie także wyglądać aranżacja z drewnem – szczególnie tym w kolorze jasnej sosny, wybielonym lub poszarzałym.

Przeczytaj również: Sypialnia dla dwojga – jak urządzić wnętrze, które zwiększy apetyt na seks?

Sypialnia w męskim stylu – beż na ścianach

Jeśli lubisz jasne wnętrza, a jednocześnie biel jest dla ciebie za nudna, to pomyśl właśnie o beżowym wykończeniu ścian. Beżowe ściany będą świetnym uzupełnieniem wnętrza utrzymanego w naturalnym stylu, np. takiego, w którym znajdują się elementy drewniane, dużo zieleni, lnu, wikliny lub rattanu czy modne plakaty na ścianę. Takie połączenia są ostatnio niezwykle na czasie, więc mogą być świetną inspiracją w urządzaniu męskiej sypialni. Beżem możesz śmiało pomalować wszystkie ściany. Wybierz wtedy ciemniejsze meble, np. z ciemnego drewna, aby pokój nie był zbyt sterylny. Sypialnia ma być przecież najprzytulniejszym miejscem w całym mieszkaniu. Z jakimi kolorami beż łączy się najlepiej? Z szarością, czernią, granatem czy modną ostatnio zgniłą zielenią.

W męskiej sypialni postaw na czerń

Większość z nas omija czarną farbę szerokim łukiem. Dlaczego? Ponieważ we wnętrzu trudno użyć jej z głową. Od razu warto zaznaczyć, że malowanie wszystkich ścian czarną farbą nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czerń może dominować na jednej ze ścian, np. za łóżkiem, i stanowić tym samym punkt centralny wnętrza. Możesz również postawić na czarne akcenty, np. na białej farbie. Co powiesz na wnętrze w czarno-białe pionowe pasy? My jesteśmy na tak! Czernią możesz pomalować też sufit. Wnętrze stanie się od razu o wiele bardziej przytulne. Warunek jest jeden – na pozostałych ścianach musi być biel. Czarne ściany we wnętrzu lubią się także z szarością. W takim połączeniu masz szansę stworzyć mocno wytłumione, minimalistyczne i eleganckie wnętrze.

Brudna zieleń w męskiej sypialni

Ten kolor jest ostatnim wnętrzarskim HITEM! Stanowi świetne uzupełnienie wnętrza z naturalnymi dodatkami, a także tego bardzo minimalistycznego. Brudną zielenią możesz swobodnie pomalować wszystkie ściany w męskiej sypialni. Ten kolor świetnie łączy się z szarością, beżem, bielą, a także złotem, stalą czy kolorem musztardowym. Wybierając zielony odcień, kieruj się nasłonecznieniem pokoju. Im ciemniejsze wnętrze, tym jaśniejszy odcień farby. Pamiętaj, że w mało oświetlonej sypialni farba i tak będzie wyglądać ciemniej niż na wzorniku.

Przeczytaj również: Jak urządzić zieloną sypialnię?

Autorka: Klaudia Borycka