W nowoczesnym budownictwie popularną formą zagospodarowania przestrzeni jest wspólna strefa dzienna, jaką tworzą kuchnia, jadalnia i salon. W związku z tym inwestorzy często stawiają na różne materiały wykończeniowe stosowane na posadzce w poszczególnych częściach wnętrza. Z reguły są to płytki podłogowe lub kamień w części kuchennej oraz panele lub deski na pozostałej przestrzeni.
To praktyczne rozwiązanie, bo w kuchni dużo się dzieje i materiał powinien być odporny na kłopotliwe zabrudzenia czy wilgoć. Problem pojawia się na styku paneli i płytek. Jak je połączyć, aby całość prezentowała się dobrze? Jaka listwa łącząca panele i płytki będzie najlepszym rozwiązaniem? A może warto postawić na montaż bez listwy? Jeśli zastanawiasz się nad sposobami łączenia paneli z płytkami, poniżej znajdziesz garść praktycznych informacji na ten temat.
Na początek zastanówmy się, jak ciekawie zestawić ze sobą dwa materiały wykończeniowe. Jaki efekt możemy uzyskać?
Listwy wykonane z naturalnego korka mogą się kurczyć pod wpływem pracy materiału, co w efekcie zapewnia trwałe i solidne maskowanie szczelin dylatacyjnych. Co więcej, korek prezentuje się estetycznie i szczególnie dobrze komponuje się właśnie z drewnianymi podłogami. Materiał ten najczęściej stosuje się podczas łączenia podłóg drewnianych z kaflami ceramicznymi lub kamieniem naturalnym