Data modyfikacji:

Polecane lodówki side by side. Ranking


Duże lodówki side by side to doskonałe rozwiązanie, które w przeszłości było zarezerwowane jedynie dla najzamożniejszych osób. Dzisiaj jednak każdy z nas może pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia, o ile oczywiście metraż kuchni nam na to pozwala. Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki side by side? Jakie modele lodówek side by side możemy polecić?
lodówka

Lodówka side by side - co to tak naprawdę jest?


Niejednokrotnie, przechadzając się alejkami sklepu z elektroniką lub przeszukując sklepy internetowe w poszukiwaniu idealnego sprzętu AGD, natrafimy na bardzo dużą, dwudrzwiową lodówkę. W przeszłości, przechodząc obok takiej lodówki, oprócz oryginalnego wyglądu i bardzo pojemnego wnętrza, wysoka cena robiła na nas równie duże wrażenie. W dzisiejszych czasach jednak taka lodówka nie jest aż tak ogromnym wydatkiem, dlatego warto zainteresować się tą kategorią sprzętów i dowiedzieć się, czym tak naprawdę są lodówki side by side.

To większa niż tradycyjny model lodówka, której główną cechą charakterystyczną jest system otwierania za pomocą podwójnych drzwi. W zależności od konkretnego modelu jedna strona może być chłodziarką, druga zamrażarką lub z obu stron górna część stanowi część chłodzącą, dolna natomiast mrożącą. Lodówki side by side to idealne urządzenie dostosowane do dużych i przestronnych kuchni - takich, które mogą pomieścić urządzenie znacznie szersze niż tradycyjna lodówka.

Korzyści przemawiające za zakupem lodówki side by side


Dlaczego zakup lodówki side by side może być bardzo dobrą inwestycją? Przede wszystkim ze względu na niesamowitą pojemność, sięgającą nawet 600 litrów! Oznacza to dla nas bardzo dużą ilość jedzenia i innych produktów spożywczych, które mogą być gromadzone w lodówce za jednym razem. Lodówka side by side to świetne rozwiązanie dla dużej rodziny.

Poza pojemnością, lodówki side by side charakteryzują się wszystkimi znanymi funkcjonalnościami, bez których nowoczesna lodówka nie mogłaby wzbudzić naszego zainteresowania. Mowa tu o oszczędności energetycznej, technologii No Frost, specjalnych szufladach, w których warzywa i owoce pozostają dłużej świeże. Dodatkowo w lodówkach side by side bardzo często możemy spotkać opcję kostkarki lodów bądź kraniku, z którego możemy napełnić wodę.


Na końcu wspomnijmy jeszcze o niezwykle estetycznym wyglądzie lodówki side by side. Takie urządzenie może stanowić ozdobę każdej kuchni, a design, jakim charakteryzuje się to urządzenie, z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę side by side?


Zastanówmy się, jakie parametry warto zweryfikować, by zakup lodówki typu side by side okazał się doskonałą inwestycją. Na początku pojemność urządzenia. Jak wcześniej wspomniano, tego typu lodówki osiągają objętość nawet 600 litrów, co wystarcza na długi okres potrzeb żywnościowych 4-osobowej rodziny. W zależności od naszych osobistych potrzeb lodówka side by side może być jeszcze większa, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z wyższą ceną urządzenia.

Wcześniej już wspomnieliśmy o oszczędności energetycznej. To bardzo istotny parametr, który będzie miał duży wpływ na nasze rachunki za prąd. Choć technologia prze naprzód i różnice w poborze nie różnią się znacznie w stosunku do lodówek tradycyjnych, to wciąż musimy zwracać uwagę na klasę energetyczną danego urządzenia. Oczywiście im wyższa klasa energetyczna, tym mnie prądu będzie pobierać lodówka. Warto jednak zasięgnąć głębszej analizy i zweryfikować, czy kupno lodówki side by side o odrobinie gorszej klasie nie będzie bardziej opłacalnym interesem - w końcu im wyższa klasa, tym wyższa cena, a nie idzie to w parze z różnicami w poborach energii elektrycznej.

Rozmiar lodówki to kolejny czynnik, który wpłynie przede wszystkim na estetykę prezentowania się sprzętu w naszej kuchni. Jeśli każdy centymetr powierzchni jest u nas na wagę złota, lodówka side by side nie będzie najlepszym pomysłem. Jeśli jednak nasza kuchnia jest duża i przestronna, możemy zaszaleć i zdecydować się na jeden z największych egzemplarzy dostępnych na rynku.

Oczywiście warto również sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje oferuje nam producent danej lodówki typu side by side. Kontrola temperatury chłodzenia i mrożenia, funkcja wakacje znacznie zmniejszająca pobór prądu, technologia No Frost i wiele innych.

Lodówki side by side - polecane modele


Sprawdźmy, jakie są najpopularniejsze modele lodówek typu side by side i czym najwięksi producenci sprzętu AGD nas zaskoczą.

LG GSJ361DIDV

Flagowe urządzenie znanego producenta LG to przede wszystkim nowoczesne rozwiązanie w postaci funkcji Door-in-Door - wąska rama pozwala na szybki dostęp do naszych ulubionych przekąsek, a poza tym zwiększa nawet 9% miejsca przeznaczonego na trzymanie produktów spożywczych. Dodatkowo LG opracował inteligentny zbiornik na wodę, który znacznie ułatwia nalewanie wody wprost z dedykowanego kraniku w lodówce. Dzięki bardzo dużemu pojemnikowi, liczącemu 4 litry, wody starczy nam na cały dzień bez potrzeby uzupełniania zbiornika. Lodówka LG znacznie zwiększa wygodę i nasz komfort za pomocą nowej funkcji skraplania nadmiaru wilgoci w kratce. Co więcej, ze względu na zastosowanie sprężarki liniowej, zużycie energii lodówki marki LG może być zmniejszone nawet o 32%.
Samsung RS50N3913BC

Bardzo elegancka i estetycznie prezentująca się w każdej kuchni lodówka firmy Samsung to przede wszystkim innowacyjne funkcje. Technologia No Frost zapobiegania tworzeniu się szronu, co pozwala żywności na dłuższą świeżość. Technologia All-Around Cooling gwarantuje nam chłodne powietrze w każdym miejscu lodówki. Dodatkowo zastosowany kompresor Digital Inverter zapewnia nam dłuższą żywotność lodówki przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za prąd. To, czym charakteryzuje się lodówka marki Samsung, to specjalny barek na napoje, które wyciągniemy bez potrzeby otwierania drzwi lodówki i utraty zimna.
Amica FY5139.3DFBXI

Amica ze swoją nowoczesną lodówką typu side by side z pewnością namiesza na rynku AGD. Czym charakteryzuje się urządzenie znanego producenta? Przede wszystkim technologia NanoFresh, która oczyszcza całe wnętrze z niemiłych zapachów. Funkcja No Frost to standard, który umożliwia kontrolę wilgoci i zapobiega osadzaniu się szronu. Dodatkowo lodówka wyposażona jest w wygodny i funkcjonalny dyspenser wody, który umożliwia ugaszenie pragnienia, kiedy tylko będziemy w kuchni. Dodatkowo lodówka zapewnia nam stały dostęp do kostek lodu dzięki funkcji IceMaker.
Autor: Norbert Rukowski