Od długości bramy zależy natomiast długość siłownika. Powinien on być ułożony pod jak największym kątem względem bramy oraz pracować na możliwie największym rozsunięciu. Zapewnia to optymalną dźwignię i umożliwia otwarcie bramy pod kątem 90 stopni. Wystarczy niewielki zapas, których uchroni automatykę przed zniszczeniem po mocniejszym szarpnięciu bramą. Kąt montażu bramy dobiera się na podstawie szerokości słupka i wysunięcia zawiasu.
Dobry napęd powinien cechować się także dużą kulturą pracy. Nie powinien działać skokowo, bo silne szarpnięcia szybko zniszczą zawiasy bramy i doprowadzą do jej opadania. Dodatkowo praca napędu powinna być powtarzalna, by skrzydła zatrzymywały się dokładnie w tym samym miejscu. O kulturze pracy świadczy także głośność napędu. Wybierz możliwie cichy napęd, by poranne wyjazdy do pracy nie były uciążliwe dla pozostałych domowników i sąsiadów.
Większość napędów do bram zasilanych jest prądem o napięciu 230 V. Przed zamontowaniem systemu konieczne jest więc doprowadzenie pod ziemią zasilania ukrytego w plastikowych rurach elektroinstalacyjnych. Można także skorzystać z instalacji obsługujących fotokomórkę, domofon, dzwonek czy oświetlenie bramy.