Data modyfikacji:

Panele ścienne do salonu. Do jakich wnętrz pasują i jakie wybrać?

Nie masz pomysłu na dekorację ścian w pokoju dziennym? Dobrym rozwiązaniem mogą być panele ścienne do salonu. Elementy wystroju tego typu nie tylko świetnie wyglądają, ale dodatkowo mają też kilka innych zalet. Zobacz, dlaczego warto postawić na panele ścienne w salonie oraz jakie modele są modne.

panele ścienne do salonu

Panele ścienne do salonu, czyli pomysł na niebanalną aranżację

Podpowiadaliśmy już, kiedy i dlaczego warto postawić na panele podłogowe do łazienki. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się modnym panelom ściennym do salonu.

Jeśli na myśl o panelach ściennych w salonie, masz przed oczami rude deski, czyli boazerię rodem z PRL-u, to znak, że ominęła cię spora rewolucja. Nowoczesne panele ścienne do salonu czy innego pomieszczenia to ciekawa propozycja na aranżację niebanalnej powierzchni.

Dlaczego warto położyć panele ścienne w salonie?

Na samym początku przyjrzyjmy się zaletom paneli ściennych do salonu. Dlaczego warto wybrać takie wykończenie ścian.

Ciekawy efekt dekoracyjny z panelami ściennymi do salonu

Panele ścienne do salonu dają szerokie pole do aranżacyjnego manewru. W sprzedaży znajdziesz mnóstwo efektownych modeli, od klasycznych paneli ściennych, przez te przypominające boazerię angielską, aż po nowoczesne panele ścienne do salonu o zróżnicowanej strukturze. Dlatego, jeśli nie masz pomysłu na dekorację ścian, panele mogą być świetnym pomysłem.

Przeczytaj również: Ozdoby na ścianę do salonu - dekoracja ściany w salonie

Ukrywamy niedoskonałości podłoża z panelami ściennymi w salonie

Panele ścienne w salonie mogą być dobrą receptą na bezinwazyjny remont mieszkania, gdy nie chcesz skuwać starych tynków, które noszą ślady wcześniejszego użytkowania lub po prostu ściany są pobrudzone. W takim przypadku panele ukryją wszelkie niedoskonałości i ściana będzie prezentować się znacznie lepiej.

Czy panele ścienne poprawią akustykę w salonie?

Niektóre modele paneli posiadają właściwości wyciszające wnętrze. W rezultacie odgłosy z sąsiedniego mieszkania nie będą cię niepokoić we własnych progach. Ponadto zamontowanie paneli ściennych w salonie zminimalizuje efekt nieprzyjemnego pogłosu.

Jakie panele ścienne do salonu wybrać?

Znamy już zalety nowoczesnych paneli ściennych do salonu. Zastanówmy się teraz, na jaki model się zdecydować.

Drewniane panele ścienne w salonie

To panele ścienne w najbardziej klasycznym wydaniu. W sprzedaży znajdziesz gotową boazerię wykonaną np. z drewna świerkowego czy sosnowego. Panele tego typu są dość tanie, a ich montaż jest bardzo prosty. Natomiast modele wykonane ze szlachetniejszych gatunków kosztują znacznie więcej.

Panele do salonu na ścianę wykonane z drewna dodadzą wnętrzu przytulności oraz rustykalnego charakteru, zwłaszcza jeśli postawisz na deski z wyraźnie zarysowanym rysunkiem słojów.

Okładziny ścienne z drewna dobrze komponują się ze stylem skandynawskim czy nowoczesnym. Zastanawiasz się, jak zaaranżować wnętrze w stylu boho? Wystarczy położyć panele ścienne. Co więcej, jeśli po pewnym czasie znudzi ci się ich wygląd, drewno można łatwo poddać renowacji i pomalować panele na nowo.

Panele ścienne z PCV

Dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów i kolorów. Panele tego typu mogą imitować różne materiały, np. kamień, beton czy cegłę, ale również drewno. Masz tu zatem ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wybór dekoracji ściennych tego typu.

Nowoczesne panele ścienne 3D do salonu

To z kolei bardzo nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ściana w pokoju dziennym zyska niesztampowy wygląd. Okładziny tego typu dają trójwymiarowy efekt, ściana nabiera ciekawej struktury i po prostu prezentuje się bardzo dekoracyjnie. To dobry sposób na urozmaicenie stylizacji nowoczesnego wnętrza, w którym nie brakuje dodatków zgodnych z bieżącymi trendami.

Panele tapicerowane w salonie

Ich powierzchnia pokryta jest warstwą materiału, dlatego dają bardzo przytulny efekt i świetnie wpływają na akustykę wnętrza. Podobnie jak w przypadku paneli z PCV w sprzedaży znajdziesz sporo ciekawych wzorów i kolorów.

Do zestawienia warto dodać również nowoczesne panele ścienne z betonu, które są idealnym dopełnieniem nowoczesnych czy industrialnych wnętrz, oraz minimalistyczne szklane okładziny ścienne.

Jak widzisz, panele ścienne mogą być dobrą alternatywą dla klasycznych dekoracji, które stosujemy do ozdoby pokoju dziennego. Co więcej, panele będą dobrym rozwiązaniem nie tylko w salonie, ale też w sypialniach czy w ciągach komunikacyjnych, gdzie ściany narażone są na kłopotliwe zabrudzenia.