Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

wady farby ceramicznej

Jakie są wady farby ceramicznej?

2023-08-21
Farba ceramiczna posiada wiele niepodważalnych zalet, które czynią z niej innowacyjne i praktyczne rozwiązanie do twojego wnętrza. Ponieważ jednak idealne produkty nie istnieją, korzystanie z niej ma również minusy. Jakie są największe wady farby ceramicznej? Najczęściej podnoszonym problemem jest wysoki koszt zakupu. Paradoksalnie jej trwałość również może przysparzać kłopotów, utrudniając usunięcie jej ze ściany. Czy mimo wszystko warto stosować farbę ceramiczną, czy może lateksowa sprawdzi się lepiej?
wałek do farby lateksowej

Jaki wałek do farby lateksowej wybrać?

2023-08-17
Malowanie ścian wałkiem odbywa się szybko i sprawnie, wymaga tylko odrobiny wprawy. W przypadku farby lateksowej jest to jeszcze prostsze, ponieważ jej specyficzna konsystencja ułatwia pracę. Jaki wałek do farby lateksowej kupić? Wybrane narzędzie powinno płynnie sunąć po ścianie, nie pozostawiając smug, być dobrze dobrane do powierzchni i wygodne w używaniu. Sprawdź, czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry wałek.
Aranżacja łazienki 5 m2. Pomysły na łazienkę 5 m2

Aranżacja łazienki 5 m2. Pomysły na łazienkę 5 m2

2023-04-08
Mała przestrzeń to zawsze wyzwanie, zwłaszcza w przypadku łazienki, w której trzeba zmieścić tak dużo niezbędnych sprzętów i urządzeń. Zobaczmy więc, jak sprawić, by aranżację łazienki 5 m2 przeprowadzić sprytnie i rozważnie.
Szary kolor ścian – aranżacje. Pomysły na szary kolor ścian

Szary kolor ścian – aranżacje. Pomysły na szary kolor ścian

2023-04-07
Zastanawiasz się, jaki kolor ścian będzie najbardziej uniwersalny, ponadczasowy i pasujący do różnych stylów we wnętrzach? Podpowiadamy: szary kolor ścian – aranżacje z nim w roli głównej to temat tego poradnika.
Cegła w przedpokoju – aranżacje. Pomysły na aranżacje cegły w przedpokoju

Cegła w przedpokoju – aranżacje. Pomysły na aranżacje cegły w przedpokoju

2023-04-05
Marzysz o tym, by twoje mieszkanie zrobiło dobre pierwsze wrażenie? Sprawę załatwi cegła w przedpokoju – aranżacje z małych prostokątów sprawią, że to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie stanie się stylowe i przytulne.
Jakie płytki na balkonie będą najlepsze

Jakie płytki na balkonie będą najlepsze?

2023-03-23
Balkon jest jedyną przestrzenią na świeżym powietrzu, do której mają w pełni swobodny dostęp mieszkańcy większości bloków. Na kilku metrach kwadratowych ma się możliwość relaksowania w słońcu po powrocie z pracy bądź zjedzenia spokojnego śniadania w niedzielny poranek. Balkon jest dzięki temu prawdziwą oazą spokoju. Aby przebywać w niej jeszcze chętniej, warto postawić na eleganckie i praktyczne wykończenie podłogi. Jakie płytki na balkonie sprawdzą się najlepiej?
Jaka membrana dachowa

Jaka membrana dachowa? Jaką membranę dachową wybrać?

2023-03-03
Budowa dachu to skomplikowany i wieloetapowy proces, który wymaga wykorzystania kilku podstawowych materiałów i warstw zapewniających podstawową funkcjonalność. Jedną z najważniejszych warstw pokrycia dachowego jest membrana. Jaka membrana spełni swoją podstawową funkcję i pozwoli nam na gwarancję szczelności i wytrzymałości przez długie lata?
jaki grzebień do płytek

Jaki grzebień do płytek wybrać? Jaki grzebień do płytek jest najlepszy?

2023-02-24
Każdy remont, zwłaszcza wykonywany samodzielnie, wymaga wiele cierpliwości, zaangażowania i zaopatrzenia się w odpowiednie narzędzia. Nawet w przypadku najlepszej jakości materiałów, brak właściwie dopasowanych akcesoriów może spowodować brak zadowalających efektów, a nawet zniszczenie produktów wybranych do wykończenia. Jednym z zadań, które wymaga odpowiednio dopasowanych przyborów i właściwych narzędzi, jest układanie płytek. Wśród niezbędnych akcesoriów znajduje się m.in. kielnia, poziomica, szczypce, obcęgi i paca, która powinna być ściśle dopasowana do wymiarów glazury i terakoty. Jaki grzebień do płytek wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe wybrać?

2023-02-14
Ogrzewanie podłogowe zdobywa coraz większą popularność głównie ze względu na korzystny rozkład temperatury, wyższy komfort cieplny, optymalną wilgotność i możliwość oszczędzania na ogrzewaniu. To, jak dokładnie będzie działać cała instalacja, w dużej mierze zależy od tego, jak wykonana będzie okładzina podłogowa – najczęściej płytki. Trzeba jednak wiedzieć, czym dokładnie zamocować je do podłoża. Dowiedz się, jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe wybrać.
łączenie paneli fotowoltaicznych

Jak połączyć panele fotowoltaiczne?

2023-02-04
Panele fotowoltaiczne montowane na polu, w ogrodzie lub na dachu domu do niedawna stanowiły dość nietypowy, a nawet ekscentryczny widok w Polsce. Dziś jest to standard, który przeżywa czasy swojej świetności, a zacięta walka o klienta, drożejące rachunki za prąd czy liczne dotacje rządowe sprzyjają zakładaniu własnej farmy fotowoltaicznej. Przy tworzeniu większych powierzchni pojawia się pytanie: kiedy powinno mieć miejsce równoległe łączenie paneli fotowoltaicznych, a kiedy szeregowe? Dzisiejszy wpis opowie o tym, jak poprawnie wykonać łączenie paneli fotowoltaicznych.
jak urządzić mały salon fryzjerski

Jak urządzić mały salon fryzjerski?

2023-01-25
Urządzanie biura czy przestrzeni do pracy wygląda nieco inaczej, niż aranżacja salonu lub sypialni. Trzeba pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach, a także o wygodzie - nie tylko naszej, ale przede wszystkim klientów. W poniższym artykule podpowiadamy, jak urządzić mały salon fryzjerski. Zwracamy uwagę na kwestie czysto aranżacyjne. Ponadto zastanawiamy się, co koniecznie musisz kupić do takiego salonu. Zapraszamy do lektury!
jak zamontować wodomierz

Montaż wodomierza, czyli jak zamontować wodomierz

2023-01-20
Montaż wodomierza, czyli jak zamontować wodomierz? Rachunki za wodę potrafią zaskoczyć. Zdarza się, że ich wysokość przerasta wszelkie obawy i przypuszczenia. Aby uniknąć takich niemiłych niespodzianek, warto zadbać o to, by mieć zamontowany porządny wodomierz. Regularne sprawdzanie stanu technicznego i legalizacja pozwolą mieć pewność, że jest sprawny, a jego pomiar wiarygodny. Jak każdy domowy sprzęt wodomierz może jednak ulec awarii lub po prostu zostać wyeksploatowany. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak go wymienić.

Porady dotyczące remontu mieszkania