Sansewierię od czasu do czasu należy także przesadzać, szczególnie w okresie jej dynamicznego wzrostu. Pierwszym sygnałem, który powinien nas zmotywować do zapewnienia roślinie większej doniczki są z całą pewnością widoczne, wystające z doniczki kłącza. Może również zdarzyć się brak miejsca doprowadza do tego, że liście sansewierii zaczynają więdnąć i zwisać. Najlepiej przesadzać ją wczesną wiosną.
Podlewanie i nawożenie sansewierii
Kolejną niezwykle ważną kwestia w uprawie sansewierii jest odpowiednie podlewanie. Jak możemy zauważyć, jest to roślina, która posiada grube i mięsiste liście, w których znajduje się naprawdę dużo wody. Dlatego też jest w stanie poradzić sobie bez obfitego i częstego podlewania. Wprost przeciwnie, jeśli będziemy podlewać roślinę zbyt obficie może dojść do gnicia kłączy. Woda musi mieć również możliwość uciec z doniczki.
Co ważne, bardzo istotne jest aby podczas podlewania wody nie kierować jej strumienia bezpośrednio na rozetę i nie moczyć liści.
Dbając o sansewierię pamiętać należy także o nawożeniu. W tym celu wykorzystujemy produkty przeznaczone dla kaktusów.
Co ważne, nawozu nie powinno być zbyt dużo, ponieważ może doprowadzić do brązowienia liści. Specjaliści zalecają aby dawkę wskazaną przez producenta nawozu dzielić na pół. Pamiętajmy również o tym, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy roślina zimuje nie stosować nawożenia.