Data publikacji:

Waniliowe meble kuchenne – jaki kolor ścian wybrać?

Idealną propozycją dla osób, które cenią klasykę i uniwersalność, jest waniliowa kuchnia. To wnętrze ponadczasowe, a przede wszystkim zawsze kojarzone z elegancją. Bez względu na to, z jakim kolorem wanilia zostanie połączona, będzie wyglądała stylowo. Są jednak pewne połączenia, które są modne i warto zastanowić się nad nimi. Pytanie więc, jeśli masz waniliowe meble kuchenne, jaki kolor ścian wybrać? Zapraszamy do naszego poradnika, gdzie wskażemy kilka rozwiązań z tak zwanej górnej półki. Poniżej znajduje się kilka ciekawych rozwiązań oraz propozycji.
waniliowe meble

Kolor ścian w waniliowej kuchni

Urządzanie kuchni w asyście waniliowych mebli to przyjemność. Można wybierać pomiędzy ponadczasową klasyką a stylem nowoczesnym. Możliwości jest sporo, a co najważniejsze, każde rozwiązanie zapewni przytulną przestrzeń. Kolor waniliowy do złudzenia przypomina kolor écru. Sprawdza się on w każdym domostwie i można go wykorzystywać zarówno na podłogach, jak i ścianach.

Coraz częściej jest także stosowany w przypadku koloru mebli kuchennych. Wprowadzając do pomieszczenia drugi kolor, przełamiemy tonację, nadając jednocześnie charakter całemu wnętrzu. Wśród najmodniejszych propozycji znajdują się kolory bordowy, brązowy oraz biały. Ostatnie połączenie to klasyka na najwyższym poziomie. Idealnie sprawdzi się zarówno w dużych, jak i mniejszych pomieszczeniach, które charakteryzuje ponadczasowy wygląd.

W kuchni warto postawić na farby trwałe, które są trwałe oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz detergentów. Godną uwagi propozycją jest farba lateksowa Tikkurila Dream White 10 L, z której z łatwością usuniemy niechciane plamy.

Jeśli jednak pragniemy postawić na bardziej odważne rozwiązania, rozważmy wprowadzenie do naszej waniliowej kuchni brązu. Farba to Śnieżka Barwy Natury w kolorze cynamonu, która w połączeniu z wanilią stworzy duet idealny. Propozycja ta jest dobrze kryjąca, a zarazem zapewnia ścianom oddychalność. Jest odporna na mycie i szorowanie, a jeden litr starcza na pomalowanie aż czternastu metrów kwadratowych powierzchni.
Znaczna część kuchni waniliowych to kuchnie w klasycznym stylu. W internecie możemy trafić na inspiracje połączone z drewnianymi blatami. Dodatki przełamują ten kolor i są w odcieniach żółci, bieli lub brązu. Zabudowa mebli bywa matowa i jest dość tradycyjna. Dzięki temu jest ponadczasowa oraz uniwersalna. Waniliowa kuchnia dobrze wygląda z angielskimi frontami, gdzie są widoczne otwarte szafki. Często tego typu meble są celowo przecierane w taki sposób, aby je postarzeć. W tym przypadku brąz idealnie sprawdzi się na ścianach.

Hasło „waniliowe meble kuchenne – jaki kolor ścian” jest często wpisywane w wyszukiwarkę internetową, co świadczy o popularności tych mebli. W odpowiedzi znajdujemy wiele inspiracji, a zarazem dowiadujemy się, że kolor ścian nie powinien być ciemniejszy od zabudowy. Jednakże rada ta dotyczy wnętrz, w których chce się uzyskać świeżość oraz jasność. W związku z tym w domu lub apartamencie, gdzie mamy do czynienia z dużą powierzchnią, radzimy używać brązu. Natomiast w blokach proponujemy postawić na jaśniejsze barwy ścian, które rozweselą pomieszczenie oraz je rozjaśnią.

Łączymy kolory z waniliową zabudową kuchenną

Dualizm kolorów we wnętrzu jest idealny dla osób, które stawiają z jednej strony na jasne barwy, ale z drugiej uważają je za zbyt nudne. W przypadku mebli waniliowych, które w kuchni mogą skraść serce nie jednego użytkownika, idealnie sprawdzi się przełamanie kolorystyki akcentem w innym kolorze. Dzięki temu podniesiemy walor estetyczny całej kuchni, a jednocześnie optycznie powiększymy pomieszczenie.

Bardzo inspirującym rozwiązaniem jest wprowadzenie pasa pod blatem w innym kolorze. Często stosuje się go także w górnej części zabudowy lub cokołach. Dzięki takiemu rozwiązaniu meble stają się bardziej ciekawe oraz dynamiczne. Kolor, który idealnie sprawdzi się w roli subtelnego akcentu, to zaraz obok bordowego, brązowego oraz białego – złoty dąb. Tak, to kolor, który nienachalnie rzuci się w oczy, przełamując jednocześnie monotonię wanilii. To często spotykany zabieg w przypadku kuchni w skandynawskim stylu.

Generalnie waniliowa kuchnia potrafi stworzyć piękne wnętrze, które można również dopełnić dodatkami w różnych kolorach. Kwiaty w zielonym stylowym wazonie to must have każdej waniliowej kuchni. Kwiaty zawsze wprowadzają radosny nastrój, dlatego nie może ich zabraknąć w żadnej nowoczesnej aranżacji. Akcenty w postaci użytecznych akcesoriów są równie mile widziane. Tym samym wszelkiego rodzaju ścierki mogą pełnić rolę ozdoby.
Pamiętajmy jednak, że waniliowa kuchnia to nie tylko klasyka. Wysoki połysk wykończenia zabudowy to gwarancja aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym. W połączeniu z kamiennymi blatami oraz zlewozmywakami z granitu osiągniemy efekt wow. Zatem jeśli marzy nam się kuchnia w stylu modernistycznym, postawmy na waniliowy kolor z wysokim połyskiem, a połączmy to z mahoniowymi dodatkami, a nawet czarnymi.

Sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak kuchenka, mikrofala czy indukcja, powinny być czarne – również na wysoki połysk. Osoby niebojące się eksperymentów oraz wnętrzarskich doświadczeń niech połączą zabudowę z grafitem i szarościami. To idealny duet tworzący unikalny styl i elegancję w nowoczesnym wydaniu. Jak widać, wanilia nie zawsze musi oznaczać nudę i monotonię.

Odcień ten daje wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalając tym samym na zabawę podczas urządzanie i tworzenia stylizacji. W zależności od potrzeb można dobierać dodatki, tworząc indywidualny charakter wnętrza. I oto w tym właśnie chodzi! Nie bójmy się zatem odnaleźć tego, co kryje się w naszej kreatywności.
Zdjęcie: bialasiewicz/Envato Elements
Autor: Joanna Szaj