Po czym poznać styl marynistyczny we wnętrzach? Przede wszystkim po kolorach – biel, granat, niebieski, a szczególnie jego jasne odcienie to najczęstsze kolory. Ale w marynistycznych wnętrzach spotkasz też mocną czerwień – to kolor koła ratunkowego i flagi wywieszanej przez ratowników morskich w wietrzny dzień. Czerwień pięknie kontrastuje z jasnymi barwami morza. W marynistycznym stylu nie może zabraknąć nawiązań do dzikiej natury, a więc w takich wnętrzach znajdziemy zawsze naturalne drewno, np. gałęzie wygładzone przez silne morskie fale czy wypolerowane kamienie wyrzucone na brzeg. Sprzęty w marynistycznym stylu mają lekką patynę – jak drewno na statkach, które na skutek kontaktu z solą morską, zyskuje biały nalot – a także mogą być postarzane metodą shabby chic.
Styl marynistyczny we wnętrzach: lekkość, świeżość i wspomnienie wakacji
Styl marynistyczny spotykamy nie tylko w hotelowych pokojach w nadmorskich kurortach, ale też coraz częściej w mieszkaniach i domach. Kompletowanie elementów pasujących do marynistycznego wnętrza to bardzo przyjemne zajęcie – obcowanie z drewnem, błękitem i bielą przypomina wakacje nad morzem i przywodzi skojarzenia zapachu morskiej bryzy i smaku owoców morza – nie dziwi więc fakt, że styl marynistyczny często wybierany jest podczas urządzania właśnie naszych domków letniskowych. Odznacza się lekkością, świeżością i delikatnością, a chłód koloru błękitnego w połączeniu z bielą dobrze działa podczas wakacyjnych upałów.
Ale meble w marynistycznym stylu to nie tylko białe lub naturalne drewno. Spotkać można też komody i sekretarzyki wykonane z ciężkiego, brązowego drewna, np. mahoniu. Wybieraj właśnie ciemne meble, jeśli chcesz, by marynistyczne wnętrze nie wyglądało jedynie jak tymczasowy, letniskowy domek, ale nabrało charakteru stabilności i przytulności.