Data modyfikacji:

Trendy w aranżacji wnętrz 2020. Modny salon, sypialnia i mieszkanie

Trendy i style we wnętrzach zmienają się jak w kalejdoskopie i co roku projektanci serwują nam nową garść inspiracji. Nie inaczej jest w roku 2020 – najnowsze trendy w aranżacji wnętrz oraz nowości mogą być świetną inspiracją dla metamorfozy twojego mieszkania. Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją salonu, szukasz trendów do sypialni lub chcesz zmienić wystrój wnętrz w 2020 roku, to koniecznie sprawdź nasz artykuł. Dzięki inspiracją mieszkaniowym, twój dom będzie modny i stylowy.

Moda i trendy we wnętrzach 2020 - aranżacje i inspiracjeWnętrzarski recykling w aranżacjach 2020

Eko trendy zataczają coraz szersze kręgi i wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku rozgoszczą się na dobre w naszych progach. Wygląda na to, że w przyszłym roku do najmodniejszych mebli i dodatków należeć będą te wykonane z materiałów recyklingowych. Trendy w aranżacji wnętrz tego typu są szczególnie pożyteczne, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Co ciekawe, wnętrzarski recykling możesz przeprowadzić na własną rękę. Renowacja starych mebli czy szukanie nowych zastosowań dla przedmiotów, które już masz w swoim domu to pomysły jak najbardziej wpisujące się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.

Modne kolory 2020 roku: kolory ziemi

W przyszłym roku z pewnością nie będziemy narzekać na kolorystyczną nudę, ponieważ najnowsze trendy w aranżacji wnętrz serwują nam szeroką paletę przytulnych i ciepłych odcieni.

Jak podaje serwis Decor Design Trends, w 2020 roku modne będą kolory inspirowane naturą, czyli odcienie piaskowe, brązowe, rude, zielone czy koralowe. To efektowna kombinacja kolorystyczna, która może dać świetne efekty w stylizacji wnętrza. Jeśli chcesz, aby twój dom był naprawdę przytulny, to może być dobry trop.

Etniczne wzory i wyraziste tekstury w aranżacjach 2020

Mariana Betinelli, autorka bloga Interior Notes, w swojej relacji z Milan Design Week zwraca uwagę na etniczne wzory oraz wyraziste tekstury. Elementy tego typu pojawiły się w wielu projektach i możemy się spodziewać, że wśród trendów w aranżacji wnętrz w przyszłym roku obecne będą właśnie wzory inspirowane kulturą Afryki oraz wyraziste tekstury.
To świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy lubią, gdy we wnętrzach dużo się dzieje. Etniczne wzory będą idealnym zdobnikiem dla domowych tekstyliów – poduszki dekoracyjne, koce i narzuty zdobione właśnie takimi motywami, wprowadzą do stylizacji wnętrza nieco egzotycznego charakteru. Jednocześnie dodatki tego typu są na tyle drobne, ze nie zdominują całej aranżacji. 

Trendy wnętrzarskie 2020. Lampy jak instalacje artystyczne

Dobrze dobrany żyrandol lub lampa sufitowa to kropka nad „i” w aranżacji wnętrz. Zgodnie z najnowszymi trendami lampy powinny przypominać instalacje artystyczne, składające się z sieci przegubów, przewodów i punktów świetlnych.

Lampy tego typu cechują się lekką geometryczną konstrukcją, więc będą doskonale pasować do nowoczesnych wnętrz, gdzie nie brakuje innych dodatków o niebanalnej formie.

Aranżacja wnętrz i trendy 2020 – mindfulness, czyli uważność

Jak czytamy na stornach serwisu Mercana, czyli jednego z większych hurtowych sprzedawców elementów wystroju wnętrz w Ameryce Północnej, w 2020 roku istotnym trendem ma być uważność w projektowaniu.

To odpowiedź na coraz szybsze tempo codziennego życia oraz zwrot w kierunku minimalizmu i wnętrzarskiego umiaru, które to mają się przełożyć na aranżacje sprzyjające wypoczynkowi i slow life. Redaktorzy serwisu wskazują, że hasło „mindfulness” było w ostatnim czasie wyszukiwane w serwisie Pinterest w kontekście wystroju wnętrz aż 200% częściej, niż dotychczas.

Biofilia, czyli jeszcze większy zwrot ku naturze

Zgodnie z analizą brytyjskiej agencji Rooster w 2020 roku zaliczymy jeszcze większy zwrot ku naturze. Chodzi oczywiście o biofilię, czyli trend wnętrzarski, który ma na celu zaproszenie w nasze progi jak największej ilości zieleni.

Dzięki temu najbliższe otoczenie będzie lepiej wpływać na nasz nastrój i samopoczucie. To dobra wiadomość – jeśli dotychczas inspiracją dla ciebie był trend urban jungle, w zasadzie wiele się nie zmieni.

Postaw na rośliny oczyszczające powietrze, aranżuj mieszkanie przy pomocy kwiatów doniczkowych i zestawiaj je ze sobą w ciekawe kompozycje. Nie ważne, jak trend ten będzie się oficjalnie nazywać – rośliny z pewnością sprawią, że atmosfera w twoim domu się poprawi.

Sprawdź również: Jak zrobić las w słoiku?

Wielofunkcyjne rozwiązania

Modułowe meble i sprzęty, które znajdują w domu więcej niż jedno zastosowanie, to kolejny trend w aranżacji wnętrz, który warto mieć na uwadze w 2020 roku. Projektanci dążą do maksymalnej funkcjonalności i dowolności w wykorzystaniu konkretnych sprzętów. Meble modułowe to dobry sposób, aby w pełni przystosować elementy wystroju do własnych potrzeb i warunków architektonicznych wnętrza.

Jak widzisz, rok 2020 w aranżacji wnętrz jest naprawdę ciekawy. Opisane wyżej trendy to jedynie prognozowane tendencje w designie, które mogą być świetną inspiracją do zmian w twoim mieszkaniu. Wkrótce z pewnością pojawi się jeszcze więcej nowinek, jak chociażby Kolor Roku Pantone, czy analiza wnętrzarskich trendów z serwisu Pinterest