Data modyfikacji:

Jak pomalować pokój dziecka? Kolory do pokoju dziecka

W aranżacji pokoju dziecięcego nie ma łatwych rozwiązań. Nie dość, że elementy wystroju muszą być funkcjonalne i bezpieczne, to jeszcze całość powinna wyglądać świetnie, aby sprostać oczekiwaniom maluchów. Nie inaczej jest w przypadku kolorów do pokoju dziecka. Zobacz, jak pomalować pokój dziecka.

jak pomalować pokój dziecka

Jak pomalować pokój dziecka. Kolory dla chłopców i dziewczynek

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka masz dwie podstawowe opcje ozdoby ściany. Są to oczywiście farba i tapeta. Pokój dziecięcy powinien być przytulny i bezpieczny dla dziecka. Jak pomalować pokój dziecięcy?

Róż dla dziewczynek i błękit dla chłopców to co prawda stylizacyjna klasyka, która w wielu przypadkach wygląda świetnie, ale czasem warto wyjść poza aranżacyjne schematy. W bogatej palecie kolorystycznej można znaleźć wiele innych, równie atrakcyjnych możliwości. Zobacz, jak ciekawie pomalować pokój dziecka dla chłopca i dziewczynki.

Czym pomalować pokój dziecka?

Jeśli zastanawiasz się, jak pomalować pokój dziecka, zanim wybierzesz konkretny kolor farby, zwróć uwagę na bezpieczeństwo preparatu. Przede wszystkim sprawdź informacje zawarte na etykiecie z danymi technicznymi. Farba nie powinna zawierać tzw. lotnych związków organicznych, czyli szkodliwych substancji, które mogą się z czasem ulatniać z powłoki malarskiej.

O tym, że farba jest bezpieczna, świadczyć mogą różnego rodzaju atesty i certyfikaty, jak np. ten wydawany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. O braku lotnych związków organicznych w preparacie informuje również symbol zielonego listka w okrągłym polu.

Kolejną kwestią jest wytrzymałość uzyskanej w efekcie malowania powłoki dekoracyjnej. Jak wiadomo, w pokojach dziecięcych dużo się dzieje. Poszukując preparatu idealnego do malowania pokoju dziecka, warto zatem sięgnąć po farbę, która tworzy powłoki odporne na ścieranie. Dzięki temu łatwo utrzymasz ściany w czystości, nawet jeśli twoją pociechę poniesie fantazja w trakcie zabawy i ściany nieco się zabrudzą.

Jak pomalować pokój dziecka? Inspiracje dla chłopca i dziewczynki

W pokoju dziecięcym nie ma miejsca na nudę, dlatego wszechobecną biel lepiej zachować sobie do stylizacji innych pomieszczeń. Jaki kolor ścian zamiast bieli wybrać? W sypialni pociechy dobrze jest postawić na kolor, który doda stylizacji optymistycznego charakteru. Jak zatem fajnie pomalować pokój dziecka?

Jak pomalować pokój dziecięcy? Neutralne pastele

Jasne odcienie błękitu, różu, fioletu czy zieleni świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Barwy te są łatwiejsze do ogrania w stylizacji wnętrz niż ich intensywniejsze odpowiedniki i mogą stanowić dobre tło dla całej aranżacji wnętrza.

Brudny róż, czyli jak pomalować pokój dla dziewczynki

Wydawać by się mogło, że to dość typowa odpowiedź na pytanie, jak pomalować pokój dla dziewczynki. Jednak brudny róż to mniej oczywisty odcień tego koloru. Nie chodzi tu o cukierkowe i intensywne wcielenia różu, a o modną barwę przełamaną domieszką beżu.

Jak pomalować pokój dziecka na dwa kolory? Połączenie z beżem

To dobra alternatywa dla bieli. Beż da przytulniejszy efekt dekoracyjny i jest na tyle neutralny, że możliwe będzie dalsze udane eksperymentowanie z kolorami. Na tle tej barwy inne kolory będą się prezentować korzystnie.

Malowanie pokoju dziecka na ciemne kolory

A jeśli szukasz sposobu, jak pomalować pokój dziecka w naprawdę niesztampowym wydaniu, warto rozważyć sięgnięcie po ciemne kolory. Granat, zieleń czy ciemna szarość dadzą bardzo modny efekt. Aby przełamać nieco „mroczne” wrażenie, ciemny kolor zarezerwuj tylko dla jednej ściany. Sąsiednie pomaluj na jaśniejsze odcienie lub pokryj wzorzystą tapetą.

Jak modnie pomalować pokój dla dziecka? Na kolor musztardowy

To modny i chętnie stosowany kolor w aranżacji wnętrz. Daje wyrazisty efekt, ale może nadać stylizacji optymistyczny charakter.