Data publikacji:

Najlepsze odkurzacze z filtrem wodnym. Ranking polecanych modeli 

Odkurzacze z filtrem wodnym są najlepszym wyborem dla alergików, a także osób, które chcą mieć wpływ na czystość powietrza i zmniejszenie ilości kurzu w domu. Zobacz ranking najlepszych odkurzaczy z filtrem wodnym. 

Polecamy: Tani i dobry odkurzacz

odkurzacze z filtrem wodnym ranking

Jak działa odkurzacz z filtrem wodnym? 

Odkurzacz z filtrem wodnym przypomina swoją budową odkurzacz bezworkowy. Jednak w pojemniku znajduje się woda, która podczas odkurzania zatrzymuje wszelkie nieczystości. W ten sposób w powietrzu nie unosi się kurz oraz szkodliwe alergeny. Dzięki temu wypuszczane powietrze jest w pełni czyste i pozbawione szkodliwych środków. Alergicy szczególnie doceniają to rozwiązanie. 

Osoby chcące zachować maksimum czystości również chętnie sięgają po tego typu urządzenia. Warto pamiętać, że odkurzacze z filtrem wodnym nie mają funkcji mycia na mokro. Do takich zadań należy kupić specjalnie przystosowany model. Odkurzacze z filtrem wodnym występują również w wersjach, które umożliwiają czyszczenie powierzchni na sucho, bez konieczności używania wody. W droższych odpowiednikach pojawia się także opcja czyszczenia dywanów czy tapicerek. 

Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu odkurzacza z filtrem wodnym? 

 • Moc urządzenia - im mocniejszy odkurzacz, tym lepiej będzie radził sobie z usuwaniem zabrudzeń. W sklepach znajdziemy odkurzacze z filtrem wodnym, które mają moc od 700 W do nawet 2200 W. 
 • Pojemność zbiornika na nieczystości - odkurzacze z filtrem wodnym posiadają zbiornik na wodę, który może mieć nawet 7 litrów. Im większa pojemność, tym większą powierzchnię będziesz w stanie odkurzyć za jednym razem. 
 • Sposób filtracji - standardowo za filtrację powietrza odpowiada woda, ale w wielu modelach znajdziemy dodatkowy filtr HEPA, który zatrzymuje nieczystości. Jeśli któryś z domowników cierpi na alergię, to taki dodatkowy system filtracji będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. 
 • Długość przewodu - mogłoby się wydawać, że to nie ma większego znaczenia, ale podczas odkurzania dużych pomieszczeń zbyt krótki kabel może skutecznie uniemożliwić pracę. Dlatego warto wybierać modele z przewodem o długości przynajmniej 5-6 metrów. 
 • Cena - odkurzacze z filtrem wodnym są droższe niż standardowe, dlatego musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie przynajmniej 500 złotych. Jeśli masz w planach kupić odkurzacz myjący i piorący, to ceny sięgają nawet 1500 złotych. Taka inwestycja jest opłacalna, ponieważ jednym urządzeniem będziesz w stanie wyczyścić tapicerkę, dywany, a także umyć podłogę. 

Polecane odkurzacze z filtrem wodnym 

Hoover Hydro Power HY71PET 011 

Odkurzacz z filtrem wodnym za około 500 złotych znakomicie sprawdzi się w niejednym domu. Moc 700 W pozwoli na bezproblemowe usunięcie wielu nieczystości. Technologia pojedynczego cyklonu i unikalnego systemu filtracji wody sprawia, że jest to bardzo dobry model dla rodzin z dziećmi, a także ze zwierzakami. Odkurzacz zatrzymuje nawet najdrobniejsze zabrudzenia, co powoduje, że powietrze jest idealnie czyste. W zestawie znajdują się szczotki do czyszczenia dywanów, mebli, mini turbo szczotka oraz niewielkie szczelinówki do rozmaitych zakamarków. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany. 

Specyfikacja: 

 • Moc: 700 W 
 • Zastosowane filtry: filtr wodny, filtr zmywalny EPA 
 • Poziom hałasu: od 76 do 80 dB 
 • Pojemność pojemnika: 3,5 l 

Thomas Cycloon Hybrid Amfibia 

Ten odkurzacz z filtrem wodnym ma wszystko, czego oczekuje wymagający użytkownik. Do wyboru mamy opcję odkurzania z filtrem wodnym lub z filtrem cyklonowym bez konieczności stosowania wody. Na tym jednak nie koniec, ponieważ prezentowany model pozwoli na zmywanie podłóg, pranie tapicerki, a także dywanów. W ten sposób staje się on niezwykle uniwersalnym urządzeniem do codziennych zastosowań. W zestawie znajduje się spora ilość akcesoriów przeznaczona do rozmaitych powierzchni. 

Specyfikacja: 

 • Moc: 1700 W 
 • Zastosowane filtry: trzykomorowy filtr cyklonowy easyBox, filtr wodny, filtr Hepa 13, mikrofiltr powietrza wylotowego
 • Pojemność pojemnika: 1,8 l 

Bosch AquaWash&Clean Pro 

Produktów marki Bosch nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Nowy model działa w dwóch trybach - z workiem lub filtrem wodnym. W ten sposób możesz dostosować jego pracę do konkretnych warunków. Wśród jego funkcji należy wymienić możliwość zbierania płynów z podłogi, a także prania dywanów i tapicerki. Elektroniczna regulacja mocy umożliwia precyzyjne dopasowanie mocy ssania. Całość dopełnia podwójny system filtracji. Oprócz filtra wodnego znajdziemy tutaj filtr HEPA. Za około 800 złotych ten odkurzacz będzie nieocenioną pomocą w każdym domu zarówno z małymi dziećmi, jak i ze zwierzakami. 

Specyfikacja: 

 • Moc: 2100 W 
 • Zastosowane filtry: wodny, HEPA 
 • Poziom hałasu: 81 do 85 dB 
 • Pojemność pojemnika: 2,5 l 

Karcher SV7 Premium Home Line 

Karcher wprowadził odkurzacz z innowacyjną technologią odkurzania za pomocą pary. Urządzenie czyści parowo i usuwa suche śmieci w tym samym czasie. Dzięki temu nie tylko wyczyścisz powierzchnię, ale również ją odświeżysz. Odkurzacz parowy, oprócz wody, ma mikrofiltr HEPA, co przekłada się na doskonałą filtrację. W zestawie znajdziemy dyszę podłogową, która umożliwia przełączenie pomiędzy poszczególnymi funkcjami odkurzacza. To ciekawa alternatywa dla standardowych odkurzaczy wodnych! 

Specyfikacja: 

 • Moc: 2200 W
 • Zastosowane filtry: wodny, HEPA
 • Pojemność pojemnika: 0,5 l 

Autor: Bartłomiej Mazurek