Krok 3 – wykonanie spadku wody w kierunku odpływu
Teraz bardzo ważny krok przed nami – uformowanie prawidłowego spadku, by podczas kąpieli cała woda swobodnie spływała i nie wylewała się poza obręb kabiny prysznicowej. W tej sytuacji musimy uwzględnić miejsce, w którym zamontowaliśmy swój odpływ liniowy.
Jeśli jest on przy ścianie, kształtujemy spad 2,5% w jednym kierunki. W rzeczywistości oznacza to, że na długości 1 m płytki powinny być obniżone o 2,5 cm. W sytuacji, gdy odpływ liniowy został zamontowany na środku kabiny, tworzymy spad z dwóch stron, by woda równomiernie gromadziła się w połowie i w ten sposób cały czas spływała do kanalizacji.
Krok 4 – izolacja przeciwwodna
To ostatni krok przed ułożeniem płytek podłogowych i dotyczy on nie tylko miejsca, w którym odpływ liniowy został zamontowany, ale całej łazienki. Podłoga oraz natrysk na minimum 1,5 m wysokości powinny być odpowiednio zabezpieczone. Łazienka to najbardziej wilgotne pomieszczenie w całym domu, przez co jest najmocniej narażona na pleśń, grzyby i inne niekorzystne czynniki. By im zapobiegać, tworzy się izolację przeciwwodną.
Na podłodze należy rozprowadzić folię w płynie. W tym celu najlepiej skorzystać z wałka lub pędzla, którym naniesiemy ją na betonową powierzchnię. Podobnie postępujemy ze ścianami. W narożnikach łazienki powinniśmy skorzystać z taśmy uszczelniającej.