Na koniec trzeba wspomnieć o ograniczeniach rzutnika.
W dobie telewizorów Smart, które umożliwiają przeglądanie internetu, korzystanie z serwisów streamingowych lub pozwalają na łączność ze smartfonem, rzutniki mają mniejsze możliwości. Aby zapewnić pełnię funkcji multimedialnych, musisz dokupić adapter, np. Google Chromecast 3. Konieczne jest też dokupienie dodatkowego soundbara lub zestawu głośników kina domowego. Głośnik zamontowany w projektorze jest zazwyczaj słabej jakości i nie zastąpi głośników telewizora. Pamiętaj też o tym, że projektory wymagają chłodzenia i są znacznie głośniejsze od telewizorów. Wybierz model, który nie emituje hałasu większego niż 30 dB.
Projektor w salonie – dla kogo?
Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw, można podjąć świadomą decyzję zakupową. Projektor w domu ma wiele zalet, ale nie jest w stanie stuprocentowo zastąpić telewizora. Jeśli często oglądasz telewizję w ciągu dnia i nie lubisz półmroku we wnętrzu, nie jest to rozwiązanie dla ciebie.
Rzutnik w salonie sprawdzi się natomiast u osób, które korzystają z telewizora tylko do wieczornych seansów filmowych. Jest to także dobry wybór wówczas, gdy chcesz korzystać z projektora w inny sposób, np. podczas biznesowych prezentacji. Jedno urządzenie może więc przydać się za dnia w pracy, a wieczorem dostarczy ci kinowych wrażeń. Projektor łatwo przetransportujesz też podczas zmiany mieszkania, czego nie można powiedzieć o dużych telewizorach.