Data modyfikacji:

Meble do pokoju młodzieżowego

W pokoju młodzieżowym nie ma miejsca na przypadkowe rozwiązania. W tym jednym pomieszczeniu trzeba pogodzić ze sobą różne funkcje, czyli zaaranżować wygodne miejsce do odpoczynku, komfortowy kącik do nauki i spędzania czasu wolnego oraz przestrzeń do przechowywania.

Jak to wszystko połączyć w jednej aranżacji? Zobacz, jakie meble do pokoju młodzieżowego pomogą ci wystylizować wnętrze przyjazne młodemu człowiekowi.

pokój młodzieżowy

Łóżko w pokoju młodzieżowym

To zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem są funkcjonalne meble z materiałów drewnopochodnych, wyposażone w szuflady w dolnej części łóżka.

Jednoosobowe łóżko tego typu z szufladami pozwoli ci wygospodarować sporo dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Sprawdź także aranżacja poddasza - pokój młodzieżowy.
Ciekawym pomysłem mogą być również stylizowane łóżka w metalowej ramie z zagłówkiem i zanóżkiem, szczególnie jeśli urządzasz pokój dla nastoletniej dziewczyny.

Modele tego typu dobrze wpisują się w estetykę stylu boho czy skandynawskiego, więc możesz uzyskać modny efekt.

Pojemna szafa i meble do przechowywania

Jeśli w twoim mieszkaniu nie ma garderoby i konieczne jest przechowywanie ubrań w sypialniach, szafa to kolejny punkt na liście obowiązkowych mebli w pokoju młodzieżowym.

W praktyce dobrze sprawdzają się meble do zabudowy, jeśli w pomieszczeniu znajduje się wnęka. W takim przypadku można dostosować układ półek do potrzeb nastolatka.

Przykładowo, jeśli dziecko uprawia sport i zgromadziło niezbędne go tego akcesoria, w pojemnej szafie powinno się znaleźć miejsce również na ten sprzęt.

Poza szafą, jeśli to możliwe, aranżację warto uzupełnić o regały i półki. Trafią na nie książki i różne mniejsze szpargały czy dekoracje.

W pokoju młodzieżowym świetnie sprawdzają się niesztampowe rozwiązania, np. regał w formie drabiny czy półki wykonane z konstrukcji desek oraz lin.

Biurko

Mebel, przy którym nastolatek będzie się uczyć i odrabiać lekcje, powinien być wyposażony w duży blat, na którym zmieszczą się komputer i najróżniejsze pomoce naukowe oraz książki i zeszyty.

Ciekawym pomysłem może być biurko z regulowaną wysokością blatu, dzięki czemu mebel będzie rósł wraz z twoim dzieckiem i z czasem będzie równie wygodny.

Meble modułowe

Meble, których układ można niemal dowolnie zmieniać, to świetne rozwiązanie do pokoju nastolatka. W sprzedaży znajdziesz ciekawe warianty mebli tego typu, z których można z dużą doza dowolności komponować elementy wystroju.

Biurko z zestawem szafek czy system kubików składający się na meble do przechowywania to dobry sposób, aby maksymalnie dopasować meble do warunków architektonicznych pomieszczenia.

Dodatkowe siedzisko

To sprawdzona recepta, aby stworzyć w pokoju młodzieżowym wygodny kącik do nauki lub czytania książek. Masz tu dużo opcji do wyboru. Jako dodatkowe siedzisko możesz wykorzystać wygodny fotel, np. uszak, krzesło brazylijskie czy hamak.

Meble i dodatki tego typu, zwłaszcza hamaki i wiszące krzesła, ciekawie urozmaicą stylizację pokoju młodzieżowego. Co więcej, będą przydatne, gdy twoje dziecko będzie podejmować w swoim pokoju przyjaciół.

Jaki kolor mebli do pokoju młodzieżowego?

Do stylizacji pokoju nastolatka nie powinniśmy przykładać tej samej miary, jaką stosujemy urządzając resztę mieszkania. Meble w tradycyjnym wydaniu, czyli w kolorze naturalnego drewna, czy to ciemniejszego, czy jaśniejszego, nie zawsze będą strzałem w dziesiątkę.

Chociaż elementy wystroju tego typu to wnętrzarska klasyka, w pokoju młodzieżowym warto zdać się na kolor.

Podstawę aranżacji mogą stanowić meble młodzieżowe białe, których korpusy będą utrzymane w jasnej tonacji. Przełamanie kolorystyczne stworzą za to kolorowe fronty.

Aby całość była spójna, kolor mebli warto dopasować do tekstyliów, czyli np. zasłon, dywanów czy narzuty na łóżko.