Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

Lamele w sypialni – aranżacje.

Lamele w sypialni – aranżacje. Pomysły na lamele w sypialni

Jeżeli przygotowujesz się do projektowania mieszkania lub jego remontu, podczas poszukiwania informacji o popularnych trendach w przygotowywaniu wystroju wnętrz, z pewnością prędzej czy później usłyszysz lub przeczytasz coś o lamelach. Wróciły one do łask po wielu latach nieobecności na rynku designerskim, a na ich montaż decyduje się coraz więcej osób. W artykule skupiamy się na wykorzystaniu lameli w sypialnia, a także ich ciekawych aranżacjach.
Biała farba do sufitu – ranking.

Biała farba do sufitu – ranking. Jaka biała farba do sufitu jest najlepsza?

Ogromny wybór dostępnych na rynku farb do sufitu sprawia, że niekiedy trudno zdecydować się na ten jeden, konkretny produkt. Proces szukania idealnej, śnieżnobiałej farby o antyrefleksyjnej, matowej formule, która dodatkowo nie będzie rozpryskiwać się podczas nakładania, może być czasochłonny. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ranking najlepszych białych farb do sufitu, który pomoże w dokonaniu wyboru nawet najbardziej wymagającym osobom.
Deskowanie dachu – zasady.

Deskowanie dachu – zasady. Jak deskować dach?

Poprawnie wykonany dach będzie chronił dom przez wiele długich lat, zabezpieczając budynek przed wilgocią oraz utratą ciepła. Na jego długowieczność wpływa wstępna obróbka i wzmocnienie przed ułożeniem dachówek lub blachy. Tradycyjnie więźbę dachową wykańcza się przy wykorzystaniu metody deskowania.
Jak umieścić piekarnik w wysokiej zabudowie?

Jak umieścić piekarnik w wysokiej zabudowie?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamiast zakupu kuchenki zintegrowanej z piekarnikiem decydujemy się na osobne urządzenia, które dają nam możliwość zabudowy. Nie ma w tym nic dziwnego, kuchnia wykonana na wymiar pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, często również prezentuje się znacznie bardziej efektownie. Szczególnie popularnym rozwiązaniem staje się piekarnik w wysokiej zabudowie. Na jakiej jednak wysokości umieścić go, by zapewniał pełnię komfortu? Pora odpowiedzieć na to pytanie.
Płytki do WC – aranżacje.

Płytki do WC – aranżacje. Jak wybrać płytki do WC?

Urządzenie łazienki może przysporzyć wiele problemów, ponieważ dopasowujemy do siebie wiele odmiennych elementów, biorąc też pod uwagę układ pomieszczenie. Jeszcze większym wyzwaniem jest przygotowanie wystroju toalety, która często jest bardzo małym pomieszczeniem. Radzimy, jakie płytki do WC wybrać, a także jakie ich aranżację będą najlepsze.
Jakie firanki do okna trójkątnego wybrać?

Jakie firanki do okna trójkątnego wybrać?

Wybór firanki wbrew pozorom nie jest łatwy. Wszak jest ona nie tylko elementem dekoracyjnym, ale też dopełnieniem aranżacji i często zapewnia prywatność. Ale zadanie może być jeszcze trudniejsze, jeżeli wasze okno jest niestandardowe. Coraz większą popularnością cieszą się okna trójkątne. Trudno się temu dziwić, wszak prezentują się obłędnie i sprawiają, że dom prezentuje się jeszcze bardziej nowocześnie. Zatem jakie firanki do okna trójkątnego wybrać?
Jakie drzwi do kotłowni wybrać?

Jakie drzwi do kotłowni wybrać?

Kotłownia jest pomieszczeniem technicznym, które musi spełniać określone normy. Otóż trzeba pamiętać, że wysokość pomieszczenia powinna wynosić co najmniej 2,2 m, a w już wybudowanych domach dopuszcza się wysokość 1,9 m, ale wtedy należy zapewnić właściwą wentylację nawiewno-wywiewną. Jednak to nie wszystko, bo wentylacja musi odbywać się przez niezamykany otwór, natomiast wentylacja wywiewna powinna się odbywać za pomocą kanału wywiewnego, który wykonany jest z materiału niepalnego. Jeżeli sądzicie, że tyle wystarczy, by spełnić wymagania techniczne, to tak nie jest, wszak bardzo ważne są też drzwi. Jakie drzwi do kotłowni wybrać?
Sypialnia w stylu rustykalnym

Sypialnia w stylu rustykalnym – jak urządzić sypialnię w stylu rustykalnym?

Rustykalne wnętrza to propozycja dla osób ceniących eleganckie i przytulne aranżacje mieszkania, które czerpią inspirację z tradycyjnych wiejskich domów oraz kultury ludowej. Dobrze urządzona sypialnia w stylu rustykalnym powinna być wypełniona naturalnymi kolorami i drewnianymi meblami, a także zapewniać uczucie ciepła i komfortu. Z naszego artykułu dowiesz się, jak uzyskać taki efekt.
Jaki zlewozmywak na szafkę 80 cm wybrać?

Jaki zlewozmywak na szafkę 80 cm wybrać?

Aranżacja przestrzeni kuchennej wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, często wpływających na sposób użytkowania tego miejsca. Jedną z nich jest dobór zlewozmywaka. Mimo iż w kuchniach coraz częściej montuje się zmywarki, zlew, oprócz miejsca do mycia naczyń i akcesoriów, służy także wielu innym zadaniom. Jaki zlewozmywak na szafkę 80 centymetrów sprawdza się najlepiej, co uwzględnić przy jego wyborze? Jakie dodatkowe funkcje może mieć ten element wyposażenia kuchennego?
Jaki zlewozmywak do szafki 60 cm wybrać?

Jaki zlewozmywak do szafki 60 cm wybrać?

Odpowiednio zaplanowana kuchnia, w której dominuje funkcjonalność, to marzenie wielu miłośników gotowania. Planując kuchnię, już na etapie wstępnego projektu należy przewidzieć umiejscowienie podstawowych sprzętów, takich jak lodówka, piekarnik, zmywarka czy zlewozmywak. Zlewozmywak w kuchni zajmuje kluczowe miejsce i jest niezbędny do funkcjonalnego wykorzystania kuchni. Wybór odpowiedniego zlewozmywaka to decyzja, przed którą stoi wiele osób podczas urządzania kuchni.
Jaki zlew do drewnianego blatu wybrać?

Jaki zlew do drewnianego blatu wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na wybór drewnianych blatów do kuchni. To efektowne i eleganckie rozwiązanie, które jest jednak bardzo wymagające. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiedni zlew, aby uzyskać niepowtarzalny efekt, który sprawdzi się na wiele lat. Zadbaj o estetyczną aranżację swojej kuchni. Podpowiadamy, jaki zlew będzie najlepszy do drewnianego blatu, czym się kierować przy wyborze i jak zapewnić sobie funkcjonalność i świetny design.
Jakie płytki do kotłowni wybrać?

Jakie płytki do kotłowni wybrać?

Kotłownia jest specjalnym pomieszczeniem technicznym, w którym znajduje się kocioł grzewczy. Stąd też wymaga odpowiedniej aranżacji. Rzecz jasna kluczowe znaczenie mają tutaj płytki, które przede wszystkim mają być funkcjonalne, ale nie zaszkodzi, by i estetyka była na czasie. Swoją drogą w wielu przypadkach kotłownia znajduje się blisko garażu bądź też bezpośrednio za nim i również w tym przypadku trzeba szczególnie zadbać o posadzkę, która w przestrzeni o charakterze techniczno-pomocniczym musi być bardzo mocna. Jakie płytki do garażu i kotłowni wybrać?

Porady dotyczące remontu mieszkania