Data publikacji:

Czym zakryć stare płytki w kuchni? Wypróbuj te sposoby!

Remont kuchni niemal zawsze wiąże się ze sporym bałaganem. Czy istnieje sposób na ekspresowe odświeżenie pomieszczenia bez dużych prac remontowych? Jak najbardziej – i to nie jeden. Mamy dla ciebie aż 5 pomysłów na to, czym zakryć stare płytki w kuchni. Sprawdź, co położyć na stare płytki w kuchni.

czym zakryć stare płytki w kuchni

Czym i jak zakryć stare płytki w kuchni?

Choć podczas wykonywania remontu masz świadomość, że płytki ścienne powinny posłużyć ci przez długie lata, powiedzmy sobie szczerze: to normalne, że przestaną ci się podobać o wiele, wiele wcześniej. Moda stale ewoluuje, zupełnie tak jak twoje gusta. Nie ma się więc czemu dziwić, jeśli niegdyś wymarzone, pomarańczowe kafle dziś z chęcią zamieniłbyś na stonowaną szarość.

Czytaj również: Czym pomalować panele ścienne?

Z pomocą spieszą nowoczesne produkty budowlane, które umożliwią ci dosłownie kilkugodzinną metamorfozę wykafelkowanego pomieszczenia. Bez brudu, hałasu i wysokich kosztów! Zobacz, czym przykryć stare kafelki w kuchni.

Co położyć na stare płytki w kuchni? 5 propozycji

Chcesz odświeżyć kuchnię bez wielkiego remontu i wydawania wielkich kwot? Wypróbuj jeden z poniższych sposobów na szybką, efektowną metamorfozę. Jednym z pomysłów jest mozaika na stare płytki - propozycje znajdziesz poniżej.

Co na stare płytki w kuchni? Wypróbuj farbę do kafelek

Bez wątpienia już o niej słyszałeś. Jeśli chcesz szybko odmienić wizerunek kuchni bez kucia ścian, farba do płytek ceramicznych sprawdzi się doskonale – na rynku znajdziesz niemal wszystkie kolory, a zastosowanie tych preparatów jest banalnie proste.

Jak się przygotować do malowania płytek ceramicznych? Kafle wcześniej należy dokładnie umyć, odtłuścić i zmatowić papierem ściernym. Potem wystarczy starannie rozprowadzić farbę, odczekać kilka godzin i… gotowe. Witaj w swojej nowej kuchni!

Ciekawostka: farba do kafli przyda ci się także wtedy, jeśli szukasz sposobu na to, czym zakryć stare płytki w kuchni na podłodze.

Samoprzylepne folie i tapety na kafle, czyli jak szybko zakryć stare płytki w kuchni

Co można przykleić na płytki w kuchni? Na przykład folię lub tapetę przeznaczoną do pomieszczeń pokrytych płytkami. To rozwiązanie sprawdzi się wówczas, gdy kafelki w twojej kuchni są całkowicie gładkie (bez zdobień).

Pamiętaj, że tapeta na stare płytki w kuchni może nie sprawdzić się, gdy często panuje w niej wilgoć i wysoka temperatura. Nie zapominaj o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Co na płytki w kuchni? Nowe kafle

Co można nakleić na stare płytki w kuchni, jeśli nie interesują cię tapeta lub farba? Jeśli płytki w twojej kuchni są położone solidnie, jednak po prostu przestały ci się podobać, śmiało możesz pokryć je nowymi kafelkami. Pamiętaj natomiast, że ten sposób zmniejszy całe pomieszczenie, a na dodatek nie należy do najtańszych rozwiązań.

Specjalne szkło do przykrycia płytek

Jeśli szukasz sposobu na to, czym zasłonić stare płytki w kuchni, możesz zastosować również specjalne, szklane panele, gwarantujące nowoczesny, elegancki efekt. Na rynku znajdziesz zarówno panele szklane z nadrukami, jak i w jednolitych kolorach.

Czym zasłonić stare płytki w kuchni? Panele ścienne MDF

Miłośnicy drewna będą zadowoleni z paneli MDF, które z powodzeniem można przykleić na starych płytkach ściennych. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju pokrycie ścienne nie powinno mieć bezpośredniego kontaktu z wodą.

Jak widać, aby odmienić oblicze starej kuchni nie trzeba decydować się na generalny remont. Wiesz już, co na stare płytki w kuchni sprawdzi się najlepiej. Teraz pozostaje tylko zaplanować ekspresową metamorfozę!