Jak urządzić mieszkanie?

jak usunąć tłuste plamy ze ściany

Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? 6 sposobów na tłuste plamy na ścianie

Mało rzeczy szpeci ścianę tak bardzo, jak tłusta plama. Czy jednak jej pojawienie się oznacza konieczność ponownego sięgnięcia po wałek malarski? Niekoniecznie! Dowiedz się, jak usunąć tłuste plamy ze ściany poprzez użycie o wiele prostszych, tańszych i szybszych sposobów. Znamy ich aż sześć!
osłonki na doniczki

Jak dobierać doniczki na kwiaty?

Pielęgnacja roślin to dość skomplikowany proces. Swoim zielonym podopiecznym musisz zapewnić odpowiednio nasłonecznione lub zacienione stanowisko, właściwą ilość wilgoci oraz składników odżywczych w podłożu. A co z doniczkami? Musisz wiedzieć, że wybór doniczki wpływa nie tylko na efekt dekoracyjny. Okazuje się, że dobrze dobrana doniczka może korzystnie wpłynąć na kondycję rośliny. Jak zatem dobierać doniczki i osłonki na kwiaty?
czym zakryć stare płytki w kuchni

Czym zakryć stare płytki w kuchni? Wypróbuj te sposoby!

Czym zakryć stare płytki w kuchni? Sprawdź, co położyć na stare płytki w kuchni.
muszki w kwiatach

Małe muszki w kwiatach doniczkowych. Sposoby zwalczania. Jak pozbyć się ziemiórek?

W pobliżu doniczek z kwiatami pojawiły się drobne muszki przypominające owocówki? To znak, że twoja domowa uprawa roślin mogła zostać zaatakowana przez ziemiórki. Chociaż te niewielkie muszki wydają się niepozorne, ich obecność może stanowić duże zagrożenie dla twoich zielonych podopiecznych. Zobacz, skąd biorą się ziemiórki w kwiatach doniczkowych oraz jakie są sprawdzone sposoby ich zwalczania.
Renowacja mebli. Jak odnowić meble z czasów PRL-u?

Renowacja mebli PRL. Odnawianie starych mebli na wysoki połysk

Usuwanie starych powłok, uzupełnianie ubytków i malowanie wykończeniowe – to najważniejsze etapy renowacji mebli PRL. Zobacz, jak odnowić meble z PRL.
szlifierka do mebli

Szlifierka do mebli - jaką wybrać?

Oscylacyjna, taśmowa, a może mimośrodowa – jaka szlifierka do renowacji mebli będzie najlepszym wyborem? A co, jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup sprzętu tego typu? Są na to sposoby. Przekonaj się, jaka szlifierka do mebli będzie najlepszym wyborem oraz jak możesz wykorzystać inny sprzęt warsztatowy do usuwania starych powłok malarskich.
grzyb na ścianie

Grzyb na ścianie. Skąd się bierze i jak się go pozbyć?

Grzyb na ścianie to problem, który może pojawić się zarówno w starych, jak i nowych budynkach. Warto z nim walczyć, ponieważ zagrzybione ściany mogą fatalnie wpływać na zdrowie i prowadzić do rozwoju poważnych chorób. Jak walczyć z grzybem na ścianie? Czy domowe metody są skuteczne?
elektryk

Instalacja elektryczna w domu. Najczęściej popełniane błędy

Jeśli jesteś w trakcie budowy, temat instalacji elektrycznej jest ci bliski. Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas prac instalacyjnych? Sprawdź!
jak zrobić hamak

Jak zrobić domowy hamak DIY ze sznurka krok po kroku?

Domowy hamak lub krzesło brazylijskie to modny i wygodny dodatek do stylizacji sypialni lub pokoju dziennego. Okazuje się, że siedzisko tego typu możesz wykonać samodzielnie – wystarczy odrobina doświadczenia w domowym majsterkowaniu, podstawowe narzędzia warsztatowe i kilka innych akcesoriów, aby własnoręcznie przygotować krzesło brazylijskie. Zobacz, jak uszyć hamak, gdzie go zawiesić i jak wystylizować idealny kącik do wypoczynku.
pchły w domu

Pchły w domu. Jak się ich pozbyć?

Jeśli mieszka z nami pupil pokryty sierścią, to zawsze istnieje pewne ryzyko, że z któregoś ze spacerów przyniesie on pasażerów na gapę, czyli pchły. Niestety, pasożyty te mogą ulokować w różnych miejscach naszego mieszkania, zagrażając naszemu zdrowiu. Jak sprawdzić, czy są pchły w domu? Jak pozbyć się tych owadów domowymi oraz profesjonalnymi środkami i jak właściwie wygląda pchła?
podkłady kolejowe

Podkłady kolejowe w ogrodzie. Czy można stosować? Czy są bezpieczne?

Podkłady kolejowe w ogrodzie to dość popularny sposób na wykończenie schodów czy ścieżek ogrodowych. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Czy można stosować podkłady kolejowe w ogrodzie? Jakie niesie to zagrożenia? I wreszcie, co wykorzystać w stylizacji działki w ich miejsce?
oświetlenie w ogrodzie

Oświetlenie w ogrodzie. Nowoczesne aranżacje świetlne

Leniwy letni wieczór spędzony we własnym ogrodzie – brzmi świetnie, prawda? Jeśli chcesz, aby twoja działka była komfortowym miejscem do wypoczynku również po zmroku, musisz zadbać o solidne oświetlenie ogrodu. Zobacz, jak zaplanować oświetlenie w ogrodzie oraz jakie ciekawe pomysły z wykorzystaniem dekoracyjnych źródeł światła warto uwzględnić w stylizacji działki.

Porady dotyczące prac w domu i mieszkaniu