Jak urządzić mieszkanie?

sposób na komary w ogrodzie

Sposoby na komary w ogrodzie. Jak się pozbyć komarów z ogrodu?

Choć chyba każdy uwielbia spędzać wolny czas na tarasie lub ogrodzie, zniechęcić do tego mogą komary, które wiosną i latem pojawiają się punktualnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszych domów. Sprawdź, jakie sposoby na komary w ogrodzie i mieszkaniu znaleźliśmy! Dzięki naszym pomysłom zapomnisz o tych natrętnych owadach.
nawiew okieny

Montaż nawiewników okiennych: poradnik

Nawiewniki okienne to element, który wzbudza mieszane uczucia wśród dużego grona przeciwników tego rozwiązania. Inni z kolei bardzo doceniają możliwość oddychania świeżym powietrzem bez konieczności otwarcia okna. Kiedy nawiewniki są obowiązkowe? Jak dobrać odpowiednie nawiewniki okienne? Na co zwrócić uwagę podczas ich montażu?
Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat – jaka ziemia, pielęgnacja, kwitnienie, rodzaje

Rośliny doniczkowe urozmaicają wystrój naszego domu, ich uprawa to wspaniałe hobby, dbanie o nie uczy odpowiedzialności oraz wrażliwości i stanowi przyjemną formę spędzenia wolnego czasu. A przy tym trzymanie ich w domu jest po prostu zdrowe – oczyszczają one przecież powietrze. Rośliną, która ze względu na piękny wygląd świetnie spełni funkcję ozdobną, jak również pomoże nam w usunięciu toksycznych substancji lotnych, a nawet szkodliwego promieniowania, jest skrzydłokwiat.
Trzykrotka

Trzykrotka - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Trzykrotka to nazwa rodzaju roślin z rodzaju bylin komelinowatych, do którego zalicza się około 70 gatunków. To kwiat, który kochały nasze babcie i prababcie - w ostatnich latach znowu coraz częściej pojawia się w polskich domach i ogrodach. Trzykrotka jest prosta w uprawie i bardzo ozdobna, idealnie wpisuje się w trend miejskiej dżungli. Poznaj charakterystykę tej rośliny i sprawdź, w jaki sposób należy dbać o jej uprawę i pielęgnację.
Zielistka

Zielistka - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Zielone rośliny ubogacają każdy dom i zapewniają w nim odpowiednią ilość tlenu. Warto hodować, chociaż kilka okazów, które będą filtrować powietrze z wszelkich zanieczyszczeń. Niestety nie każdy nadaje się, by zostać uważnym ogrodnikiem. Dla takich osób idealną rośliną będzie zielistka. To łatwy w hodowli kwiat, który doskonale znosi czasowe braki wody, a jego wymagania są dość podstawowe. Dowiedz się jak zaopiekować się ta egzotyczną rośliną.
Kroton

Kroton - pielęgnacja, jaka ziemia,

Egzotyczne, wiecznie zielone rośliny doniczkowe mogą wzbudzić zazdrość gości i sprawić, że mieszkanie wyda się żywe i pełne barw. Dokładnie tak działa urok krotonu, pięknej rośliny z tropikalnych zakątków. Jest to gatunek wyjątkowo wymagający, jednak prawidłowo pielęgnowany na pewno będzie zachwycać oczy każdego dnia. Dowiedz się jak dbać o ten zadziwiający krzew.
Rozchodnik

Rozchodnik - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Jeżeli poszukujesz roślin do swojego ogródka skalnego doskonałym wyborem mogą być rozchodniki - to niskie byliny kobiercowe, w większości zaliczane do sukulentów, które prezentują się niezwykle efektownie i nie są skomplikowane w uprawie. Dobrze znoszą suszę i zachowują atrakcyjny wygląd przez większą część roku. Warto wybrać je do dekoracji skalniaków i murków, uzupełniania rabat czy do tworzenia ogrodów dachowych. W sklepach w Polsce znajdziesz ogromny wybór rozchodników, które zachwycą Cię swoim wyglądem. Poznaj charakterystykę tych roślin i sprawdź, jak zadbać o ich uprawę i pielęgnację.
ogordzenie z siatki

Montaż ogrodzenia z siatki: poradnik

Montaż ogrodzenia z siatki może być nie lada wyzwaniem. Może równie dobrze być prostą, jak spacer po parku czynnością, o ile ten, kto owo ogrodzenie montuje, wie, jak to zrobić prosto, szybko i bez zbędnych pomyłek. Współcześnie można mówić o wielu typach ogrodzeń, jednak to właśnie te z siatki są najprostszymi w montażu nawet dla osób, które nie miały z takimi pracami do tej pory do czynienia. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w poniższym poradniku, by przekonać się, że to prawda!
montaz

Montaż parapetów zewnętrznych: jak dobrać i zamontować?

Parapet zewnętrzny to nieoczywisty, acz niezwykle istotny element naszego domu, który nie spełnia jedynie funkcji dekoracyjnej, a przede wszystkim ochronną. Montaż parapetu zewnętrznego wygląda jednak nieco inaczej, niż jego wewnętrznego odpowiednika, dlatego warto odpowiednio przygotować się do tego zadania. W jaki sposób dobrać i zamontować parapet zewnętrzny?
glebogryzarka

Jaką glebogryzarkę kupić?

Przygotowanie gruntu to jedno z podstawowych zadań każdego, kto chce odpowiednio zadbać o swój trawnik bądź ogród. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to kondycja trawy i roślin zależy w głównej mierze od odpowiedniego spulchnienia gleby, w czym pomoże nam glebogryzarka. Na co zwrócić uwagę, planując zakup tego urządzenia ogrodowego?
zawiasy

Montaż zawiasów: jak zamontować zawiasy?

Zawiasy! Temat rzeka! Istnieje bardzo wiele rodzajów zawiasów: wahadłowe, puszkowe, meblowe, drzwiowe i tak dalej. Ich montaż może przysporzyć niektórym nieco trudności. W poniższym artykule zostaną jednak przedstawione praktyczne porady, które pomogą niedoświadczonym osobom w montowaniu takich zawiasów szybko i efektywnie. Rezultaty będą natomiast trwałe i nie ulegną niespodziewanej usterce. Jak więc montować zawiasy meblowe, drzwiowe, do furtki? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule!
mieszkania w Warszawie

Nowe mieszkanie w Warszawie - na co zwrócić uwagę

Oto chwila, w której nareszcie podejmujesz decyzję – przechodzisz na swoje. Przed Tobą – wiele alternatyw, możliwości i rozterek, godziny przygotowania finansowego, merytorycznego i moralnego. Bo chcesz kupić nowe mieszkanie w Warszawie i się nie pomylić.

Porady dotyczące prac w domu i mieszkaniu