Jak urządzić mieszkanie?

czyszczenie płyty indukcyjnej

Czyszczenie płyty indukcyjnej – 5 sprawdzonych sposobów

Czyszczenie płyty indukcyjnej nie musi być wcale uciążliwym zadaniem. Zobacz, jak czyścić płytę indukcyjną.
kolor limonkowy

Z czym łączyć kolor limonkowy we wnętrzach?

Kolor limonkowy jest nadal mało popularny we wnętrzach, ale przy odrobinie wyczucia można wspaniale wpleść go do swojego domu czy mieszkania. Jak to zrobić? Z jakimi odcieniami limonkowy kolor łączy się najlepiej? Zapraszamy do poniższego poradnika po garść porad i inspiracji.
ile lumenów ma m2

Ile lumenów na m2? Jak dobrać oświetlenie w domu?

Sztuczne światło towarzyszyło ludzkości od zarania jej dziejów. Obecnie nasze mieszkania i domy oświetlamy najczęściej przy pomocy wydajnych żarówek i lamp z diodami LED. Ich jasność jest opisana w jednostce miary o nazwie lumen. Tłumaczmy, ile lumenów potrzebujemy, by optymalnie oświetlić m2 każdego pomieszczenia w domu.
biurko

Wysokość biurka. Jak obliczyć wymiary do wzrostu?

Dowiedz się, jakie wymiary biurka będą dla ciebie najbardziej odpowiednie.
robaki w kuchni

Robaki w kuchni. Białe, czarne i brązowe. Co to jest?

Chyba nic tak nie odbiera apetytu czy natchnienia do kulinarnych eksperymentów, jak robaki w kuchni. Aby się ich pozbyć, najpierw dowiedz się, z jakim robactwem masz do czynienia. Oto mały przegląd niechcianych lokatorów.
okna plastikowe

Regulacja okien plastikowych: jak ją wykonać samodzielnie?

Czy regulujesz okna dwa razy w roku? Jeśli nie, być może nie wykorzystujesz pełni ich potencjału. Regulacja okien plastikowych pozwala dobrać odpowiedni docisk skrzydła do ramy okiennej. Dlaczego warto wyregulować okna? Gdzie znaleźć regulację okien? Sprawdź, jak zrobić to poprawnie.
mole spożywcze

Mole spożywcze i ich larwy w kuchni. Jak się ich pozbyć?

W twojej kuchni pojawiły się mole spożywcze? Bez obaw – wiemy, jak skutecznie je zwalczyć. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak się pozbyć moli spożywczych i ich larw. Zapraszamy do lektury.
Renowacja mebli. Jak odnowić meble z czasów PRL-u?

Renowacja mebli PRL. Odnawianie starych mebli na wysoki połysk

Usuwanie starych powłok, uzupełnianie ubytków i malowanie wykończeniowe – to najważniejsze etapy renowacji mebli PRL. Zobacz, jak odnowić meble z PRL.
czym zakryć stare płytki w kuchni

Czym zakryć stare płytki w kuchni? Wypróbuj te sposoby!

Czym zakryć stare płytki w kuchni? Sprawdź, co położyć na stare płytki w kuchni.
jak odetkać toaletę

Jak odetkać toaletę? Sposoby na odetkanie WC

Nie wiesz, jak odetkać toaletę? Ubikacja może zapychać się od nadmiaru papieru lub wrzucania do niej przedmiotów, które nie powinny się tam znaleźć, takich jak podpaski, włosy, waciki czy maseczki ochronne. Co jednak zrobić, gdy pojawi się problem? Jak odetkać toaletę? Sprawdź w artykule!
Programator czasowy do gniazdka

Programator czasowy do gniazdka: jaki wybrać?

Oszczędność, wygoda, bezpieczeństwo – powodów do wykorzystania programatora czasowego gniazdka elektrycznego jest wiele. Wyłącznik czasowy do gniazdka pomaga sterować domową elektroniką i zabezpiecza przed przypadkowym pozostawieniem włączonych urządzeń. Jakie są typy programatorów czasowych i jaki model warto kupić?
zerowanie gniazdka

Zerowanie gniazdka: na czym polega i jak je wykonać?

Większość kamienic oraz budynków projektowanych na zasadach starego budownictwa wyposażone są w dwuprzewodowe instalacje elektryczne. Obecnie model ten nie jest stosowany, a instalacja zawiera dodatkowy przewód ochronny. Czy będąc właścicielem starego mieszkania, mamy możliwość zabezpieczenia się przed potencjalnym zagrożeniem związanym z długowieczną instalacją elektryczną? Możemy wykonać zerowanie gniazdka. Czym jest proces zerowania gniazdka oraz jak go wykonać?

Porady dotyczące prac w domu i mieszkaniu