Jak urządzić mieszkanie?

wiosna w ogrodzie

Ogród wiosną. Jak przywitać wiosnę w ogrodzie?

Wiosna w ogrodzie to czas wytężonej pracy. Pielęgnacja trawnika, pierwsze nawożenie, kosmetyczne cięcia czy przygotowanie rozsad – to tylko kilka spośród najważniejszych czynności, jakie trzeba wykonać wiosną w ogrodzie. Jeśli chcesz, aby twoja działka prezentowała się świetnie, zobacz, jakie punkty powinny znaleźć się na ogrodniczej liście zadań na początku sezonu.
kolor mebli kuchennych

Jak dobrać i łączyć kolor mebli kuchennych?

Aranżacja kuchni to jedno z największych wyzwań podczas urządzania domu. Sprawdź, jak dobrać kolor mebli kuchennych.
jak usunąć tłuste plamy ze ściany

Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? 6 sposobów na tłuste plamy na ścianie

Mało rzeczy szpeci ścianę tak bardzo, jak tłusta plama. Czy jednak jej pojawienie się oznacza konieczność ponownego sięgnięcia po wałek malarski? Niekoniecznie! Dowiedz się, jak usunąć tłuste plamy ze ściany poprzez użycie o wiele prostszych, tańszych i szybszych sposobów. Znamy ich aż sześć!
ranking traw do ogrodu

Ranking traw do ogrodu

Zielony, pięknie utrzymany trawnik jest ozdobą każdego ogrodu. Ubytki w trawie, mech oraz wyrastające z trawy chwasty odbierają ogrodom cały urok. Jeśli chce się stworzyć estetyczną i łatwą w pielęgnacji murawę, powinno się wybrać dobrej jakości mieszankę traw. Poznaj ranking traw do ogrodu.
oleander po zimie suche liscie

Suchy oleander po zimie: jak pielęgnować?

Doskonała roślina na południową wystawę? Zdecydowanie oleander, który można spotkać w formie krzewu lub małego drzewa. Jest to przepięknie prezentująca się roślina, która uwielbia słońce i ciepło. Ze względu na to jesienią i zimą powinna być przechowywana w pomieszczeniu. Sprawdź jak pielęgnować suchy oleander po zimie.
muszki w kwiatach

Małe muszki w kwiatach doniczkowych. Sposoby zwalczania. Jak pozbyć się ziemiórek?

W pobliżu doniczek z kwiatami pojawiły się drobne muszki przypominające owocówki? To znak, że twoja domowa uprawa roślin mogła zostać zaatakowana przez ziemiórki. Chociaż te niewielkie muszki wydają się niepozorne, ich obecność może stanowić duże zagrożenie dla twoich zielonych podopiecznych. Zobacz, skąd biorą się ziemiórki w kwiatach doniczkowych oraz jakie są sprawdzone sposoby ich zwalczania.
kartka walentynkowa DIY

Kartka walentykowa DIY. Jak zrobić?

Do walentynek coraz bliżej, czas więc zacząć zastanawiać się, co chcielibyśmy podarować ukochanej osobie. Najpiękniejsze prezenty, to te, które zrobiliśmy sami. Zobaczcie, jak zrobić walentynkową kartkę DIY.
kolor limonkowy

Z czym łączyć kolor limonkowy we wnętrzach?

Kolor limonkowy jest nadal mało popularny we wnętrzach, ale przy odrobinie wyczucia można wspaniale wpleść go do swojego domu czy mieszkania. Jak to zrobić? Z jakimi odcieniami limonkowy kolor łączy się najlepiej? Zapraszamy do poniższego poradnika po garść porad i inspiracji.
ile lumenów ma m2

Ile lumenów na m2? Jak dobrać oświetlenie w domu?

Sztuczne światło towarzyszyło ludzkości od zarania jej dziejów. Obecnie nasze mieszkania i domy oświetlamy najczęściej przy pomocy wydajnych żarówek i lamp z diodami LED. Ich jasność jest opisana w jednostce miary o nazwie lumen. Tłumaczmy, ile lumenów potrzebujemy, by optymalnie oświetlić m2 każdego pomieszczenia w domu.
biurko

Wysokość biurka. Jak obliczyć wymiary do wzrostu?

Dowiedz się, jakie wymiary biurka będą dla ciebie najbardziej odpowiednie.
robaki w kuchni

Robaki w kuchni. Białe, czarne i brązowe. Co to jest?

Chyba nic tak nie odbiera apetytu czy natchnienia do kulinarnych eksperymentów, jak robaki w kuchni. Aby się ich pozbyć, najpierw dowiedz się, z jakim robactwem masz do czynienia. Oto mały przegląd niechcianych lokatorów.
okna plastikowe

Regulacja okien plastikowych: jak ją wykonać samodzielnie?

Czy regulujesz okna dwa razy w roku? Jeśli nie, być może nie wykorzystujesz pełni ich potencjału. Regulacja okien plastikowych pozwala dobrać odpowiedni docisk skrzydła do ramy okiennej. Dlaczego warto wyregulować okna? Gdzie znaleźć regulację okien? Sprawdź, jak zrobić to poprawnie.

Porady dotyczące prac w domu i mieszkaniu