Jak urządzić mieszkanie?

Palma

Palma - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Wiele osób decyduje się na tworzenie oranżerii w domu czy też uprawę w pokojach roślin tropikalnych. Bez wątpienia do tych najbardziej efektownych należą palmy. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich pielęgnacji i uprawy. Jaką ziemię należy wybrać do uprawy palm i co należy wiedzieć na temat ich kwitnienia? Jakie rodzaje tych roślin można uprawiać w domowych warunkach?
Paproć

Paproć – pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Paproć to roślina, którą można znaleźć w wielu polskich domach, jednak nie wszyscy dobrze radzą sobie z jej uprawą. Jeśli chcesz wyhodować zdrowy, imponujący okaz, skorzystaj z tego artykułu. Znajdziesz w nim między innymi wskazówki na temat tego, jakie światło jest najlepsze dla paproci, a także jakie powinny być wilgotność i temperatura powietrza w jej otoczeniu oraz jak ją podlewać. Dowiesz się też, czym wyróżnia się ziemia dla paproci i poznasz popularne rodzaje tej rośliny.
ceropegia

Ceropegia - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Ceropegia jest wyjątkową rośliną, która bardzo często pojawia się w polskich domach. Zalicza się do sukulentów, czyli roślin przystosowanych do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody, jednak posiada długie pędy, z których wyrastają niewielkie dekoracyjne listki w kształcie serc. Kwiaty ceropegii mają delikatne, pastelowe kolory i kształt niewielkich rurek. W sklepach ogrodniczych w Polsce możesz znaleźć kilka gatunków ceropegii, z których najpopularniejsza jest ceropegia woodi. Poznaj charakterystykę tej rośliny i dowiedz się, w jaki sposób zadbać o jej uprawę i pielęgnację.
figowiec

Figowiec - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Figowiec jest wyjątkową rośliną, występującą w olbrzymim zróżnicowaniu, w obrębie własnego gatunku. Istnieje bowiem aż 876 jego odmian. W warunkach naturalnych występuje na terenach Azji, Afryki, Australii oraz na wyspach Oceanii. Może ujawniać się w postaci drzewa, krzewu, a nawet pnącza. Doskonale sprawdza się w warunkach domowych, w hodowli doniczkowej. Jest rośliną długowieczną, prostą w uprawie i nie posiadającą specjalnych wymagań. Zatem jak prawidłowo pielęgnować roślinę?Jaka ziemia będzie najlepsza? Jakie są rodzaje figowca i jak wygląda kwitnienie?
taras

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek? Instrukcja krok po kroku

Naprawdę, nie trzeba być geniuszem, by sprawić ogromną frajdę sobie i swojej rodzinie. Wystarczy szczypta entuzjazmu, odrobina wyobraźni i nieco więcej zapału. Potem tylko gospodarski przegląd wyposażenia technicznego oraz lustracja terenu posiadłości w celu wybrania najkorzystniejszego miejsca. Szczególnie nasi milusińscy powinni być zachwyceni, że pragniemy nabyć wiedzę o tym, jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek. To już ostatni element przygotowań, potem można dziarsko przystąpić do roboty. Zaczynamy.
rolety

Rolety rzymskie montaż: poradnik krok po kroku

Rolety rzymskie stanowią niezwykle eleganckie rozwiązanie uzupełniające wystrój wnętrza. Zastępują one klasyczne zasłony i w równie skuteczny sposób chronią pomieszczenie przed nadmiernym światłem słonecznym. Montaż rolet rzymskich to nieskomplikowana czynność, z którą poradzi sobie właściwie każdy. Radzimy więc, krok po kroku, jak przeprowadzić instalację.
sad

Kwiecień w ogrodzie - kalendarz ogrodnika

Każdy ogród może być piękny. Nie ma znaczenia, czy jest duży, czy mały - ważna jest troska o wykonanie niezbędnych prac ogrodowych we właściwym terminie. Czego nie wolno przeoczyć?
Venta – niemiecka jakość i czyste powietrze w twoim domu

Venta – niemiecka jakość i czyste powietrze w twoim domu

Proces oddychania jest nam niezbędny do życia. Z czysto biologicznego punktu widzenia, polega on na wymianie gazów pomiędzy środowiskiem a organizmem. W czasach, gdy środowisko naturalne coraz bardziej odczuwa negatywne skutki działalności człowieka, proces ten zaburzony jest przez dodatkowe wchłanianie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W najgorszym przypadku skutkuje to chorobami układu oddechowego.
sposób na komary w ogrodzie

Sposoby na komary w ogrodzie. Jak się pozbyć komarów z ogrodu?

Choć chyba każdy uwielbia spędzać wolny czas na tarasie lub ogrodzie, zniechęcić do tego mogą komary, które wiosną i latem pojawiają się punktualnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszych domów. Sprawdź, jakie sposoby na komary w ogrodzie i mieszkaniu znaleźliśmy! Dzięki naszym pomysłom zapomnisz o tych natrętnych owadach.
nawiew okieny

Montaż nawiewników okiennych: poradnik

Nawiewniki okienne to element, który wzbudza mieszane uczucia wśród dużego grona przeciwników tego rozwiązania. Inni z kolei bardzo doceniają możliwość oddychania świeżym powietrzem bez konieczności otwarcia okna. Kiedy nawiewniki są obowiązkowe? Jak dobrać odpowiednie nawiewniki okienne? Na co zwrócić uwagę podczas ich montażu?
Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat – jaka ziemia, pielęgnacja, kwitnienie, rodzaje

Rośliny doniczkowe urozmaicają wystrój naszego domu, ich uprawa to wspaniałe hobby, dbanie o nie uczy odpowiedzialności oraz wrażliwości i stanowi przyjemną formę spędzenia wolnego czasu. A przy tym trzymanie ich w domu jest po prostu zdrowe – oczyszczają one przecież powietrze. Rośliną, która ze względu na piękny wygląd świetnie spełni funkcję ozdobną, jak również pomoże nam w usunięciu toksycznych substancji lotnych, a nawet szkodliwego promieniowania, jest skrzydłokwiat.
Trzykrotka

Trzykrotka - pielęgnacja, jaka ziemia, kwitnienie, rodzaje

Trzykrotka to nazwa rodzaju roślin z rodzaju bylin komelinowatych, do którego zalicza się około 70 gatunków. To kwiat, który kochały nasze babcie i prababcie - w ostatnich latach znowu coraz częściej pojawia się w polskich domach i ogrodach. Trzykrotka jest prosta w uprawie i bardzo ozdobna, idealnie wpisuje się w trend miejskiej dżungli. Poznaj charakterystykę tej rośliny i sprawdź, w jaki sposób należy dbać o jej uprawę i pielęgnację.

Porady dotyczące prac w domu i mieszkaniu