Data modyfikacji:

Jaki odkurzacz do paneli wybrać?

Wydajny i dokładny odkurzacz do paneli to jeden z najważniejszych sprzętów w domu. Musi nie tylko dobrze sprzątać, ale również nie niszczyć podłogi. Bezprzewodowy, automatyczny, myjący – opcji jest sporo. Jaki odkurzacz do paneli wybrać? Sprawdź nasz poradnik i ranking popularnych produktów!

odkurzacz

Jaki odkurzacz do paneli wybrać? Zalety urządzenia

Odkurzanie paneli to jedna z podstawowych czynności podczas sprzątania domu. Choć ich czyszczenie jest stosunkowo łatwe, bardzo szybko zbiera się na nich kurz. Czasem wręcz tworzą się jego zbiorowiska zwane kotami, które przemieszczają się po całym mieszkaniu i fruwają w powietrzu. Aby być w stanie porządnie wysprzątać dom, musisz zaopatrzyć się w dobry odkurzacz do paneli. W artykule radzimy, jakie urządzenie wybrać.

Jaki odkurzacz do paneli kupić? Dobrej jakości urządzenie ma wiele zalet. Skuteczne usuwa kurz, pył, piach i inne zanieczyszczenia, a dodatkowo nie rysuje podłogi i nie wpływa negatywnie na jej stan. Ponadto sprzęt taki powinien być wyposażony w kilka szczotek przeznaczonych do czyszczenia powierzchni różnego typu.

Jaki odkurzacz do paneli wybrać? Rodzaje odkurzaczy

Wyróżniamy kilka rodzajów odkurzaczy:

  • tradycyjne,
  • bezprzewodowe,
  • pionowe,
  • automatyczne,
  • ręczne,
  • myjące.

Jaki odkurzacz do paneli kupić? Najważniejsze cechy

Zanim zdecydujesz, jaki odkurzacz do paneli kupić, zwróć uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj urządzenia. Tutaj musisz kierować się własnymi preferencjami. Kolejna kwestia to filtry, w jakie wyposażony jest odkurzacz. Najskuteczniejszy jest filtr HEPA, ale istnieją również inne dobre rodzaje, np. węglowy, wodny czy też jonizator. Zwróć także uwagę na obecność wymiennych końcówek, moc urządzenia czy też długość pracy na baterii w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych.

Przeczytaj także: Mop parowy - Black Friday. Jaki wybrać mop parowy na Black Friday?

Jaki odkurzacz do paneli? Ranking

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do paneli wybrać? Sprawdź nasz ranking produktów najpopularniejszych na Ceneo.pl!

1. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro – automatyczny odkurzacz do paneli

Pierwsze miejsce w naszym rankingu odkurzaczy do paneli zajmuje automatyczny robot Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro. Urządzenie nie tylko odkurza podłogi, lecz także je myje za pomocą mopa. Na jednym ładowaniu jest w stanie posprzątać aż 180 m2 powierzchni. Mapuje przestrzeń w ciemności, rozpoznaje drogę i ma wiele innych przydatnych funkcji.

2. Roborock S7 – automatyczny odkurzacz do paneli

Roborock S7 to kolejny świetny automatyczny odkurzacz do paneli w naszym rankingu. Urządzenie zbiera zanieczyszczenia i mopuje podłogę za pomocą wibracji sonicznych. Inteligentnie planuje trasę, a na jednym ładowaniu jest w stanie posprzątać powierzchnię 200 m2. To niezwykle wydajny i skuteczny odkurzacz.

3. Dyson Cyclone V10 Absolute – bezprzewodowy odkurzacz do paneli

Jaki odkurzacz do paneli wybrać? Urządzenia marki Dyson zyskały już chyba miano kultowych. Model V10 Absolute wyróżnia się bardzo dużą mocą ssania, a na baterii jest w stanie pracować nawet do 60 minut. Ma skuteczne filtry i kilka różnych trybów pracy. Oczywiście umożliwia również odkurzanie ręczne.

4. Xiaomi Draeme Mi Vacuum Cleaner G10 – bezprzewodowy odkurzacz do paneli

Kolejnym odkurzaczem do paneli w rankingu jest Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner G10. Ma bardzo dużą moc ssania i świetne filtry. Dodatkowo jest wyposażony w dopinany mop, który myje podłogi po odkurzaniu. Bateria starcza na 65 minut pracy, a urządzenie można przekształcić w odkurzacz ręczny.

5. iRobot Roomba i7 – automatyczny odkurzacz do paneli

Jaki odkurzacz do paneli kupić? Kultowa Roomba marki iRobot to kolejna propozycja dla fanów robotów sprzątających. Urządzenie inteligentnie mapuje przestrzeń, sprząta według pomieszczeń i można sterować nim głosowo. Na jednym ładowaniu jest w stanie działać aż 75 minut.

6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential – automatyczny odkurzacz do paneli

Odkurzacz do paneli Xiaomi Mi Robot Essential to świetny robot sprzątający w korzystnej cenie. Ma dobrą moc ssania, tworzy inteligentne mapy i dobrze rozeznaje się w przestrzeni dzięki czujnikom. Na jednym ładowaniu jest w stanie sprzątać aż 90 minut. Dodatkowo oprócz odkurzania myje podłogi za pomocą mopa.

7. Dyson V15 Detect Absolute – bezprzewodowy odkurzacz do paneli

Kolejnym odkurzaczem do paneli w rankingu jest Dyson V15 Detect Absolute. Jeden z najnowszych produktów kultowej marki wyposażony jest w laser, który wykrywa nawet najmniejsze zabrudzenia. Ma niezwykle silną moc, a 14 cyklonów z dużą siłą wsysa kurz, nie zatykając przy tym filtra. Na baterii pracuje 60 minut. Bez problemu można przekształcić go w ręczny odkurzacz.

8. Xiaomi Dreame V11 – bezprzewodowy odkurzacz do paneli

Xiaomi Dreame V11 to odkurzacz pionowy do paneli, który sprząta bardzo dokładnie, a przy tym nie zużywa zbyt dużo energii. Jest w stanie pracować przez 90 minut i dobrze radzi sobie nawet z odkurzaniem sierści zwierząt. Oferuje 10 opcji czyszczenia różnych powierzchni oraz oczywiście odkurzanie ręczne.

9. Roborock S5 Max – automatyczny odkurzacz do paneli

Odkurzacz do paneli Roborock S5 Max to robot sprzątający, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, a dodatkowo myje podłogi. Jest cichy i wydajny, inteligentnie planuje pracę. Ma naprawdę potężną baterię, która pozwala na nawet 3 godziny odkurzania.

10. Viomi V3 – automatyczny odkurzacz do paneli

Ostatnim odkurzaczem do paneli w naszym rankingu jest Viomi V3. To robot sprzątający skutecznie usuwający wszelkie zanieczyszczenia i myjący podłogę. Na jednym ładowaniu pracuje nawet do 2,5 godziny, zawiera kilka trybów i tras działania. Bezszczotkowy silnik gwarantuje świetną skuteczność i cichą pracę.

Zdjęcie: jarmoluk/pixabay
Autor: Olga Wacholc