Porady dotyczące prac w ogrodzie

jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi ogrodowe – jakie wybrać?

2023-09-28
Niewiele rzeczy jest tak relaksujących jak kąpiel w ciepłej, bąbelkowej wannie z hydromasażem. Jesteś zainteresowany stworzeniem w ogrodzie swojego prywatnego spa? Oto nasze propozycje najlepszych jacuzzi ogrodowych, a także kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem! Zobacz, dlaczego warto mieć jacuzzi ogrodowe i jakie wybrać.
skarpa w ogrodzie

Skarpa w ogrodzie. Pomysły na aranżację

2023-09-27
Skarpa w ogrodzie wydaje się przekleństwem, ale po dobrej aranżacji może stać się kluczową ozdobą działki. Jak zagospodarować skarpę, by była atrakcyjna, bezpieczna i nie przeszkadzała podczas pielęgnacji ogrodu? Oto kilka pomysłów na aranżację skarpy w ogrodzie.
oczko wodne

Oczko wodne w ogrodzie: budowa krok po kroku. Poradnik

2023-09-26
Oczko wodne w ogrodzie? Dlaczego nie! Z roku na rok staramy się coraz bardziej upiększyć nasze najbliższe otoczenie. Mnogość roślin, krzaczków, rabat nie może jednak rosnąć w nieskończoność. Jednym z ciekawszych pomysłów jest budowa oczka wodnego. Jak zbudować oczko wodne krok po kroku?
jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie - jak zabezpieczyć ogród przed zimą?

2023-09-22
Jesień w ogrodzie to czas intensywnej pracy – trzeba uporządkować rabaty i trawnik, warto zasilić ziemię kompostem i posadzić rośliny cebulowe oraz byliny. Co jeszcze trzeba zrobić jesienią w ogrodzie? Jeśli chcesz, aby twoja działka wiosną prezentowała się świetnie, przekonaj się, jak zabezpieczyć ogród przed zimą.
gazony w ogrodzie

Gazony w ogrodzie. Pomysły na aranżacje

2023-09-21
Aranżacja ogrodu wymaga czasem zagospodarowania skarp, budowy murków oporowych czy zakrycia elementów infrastruktury. Do wszystkich tych zadań możesz wykorzystać gazony betonowe, znane dotychczas głównie z miejskich parków. Zobacz, jak wykorzystać gazony w ogrodzie i jakie gazony ogrodowe wybrać.
ozdoby do ogrodu

Pomysły na ozdoby do ogrodu zrobione własnoręcznie

2023-09-20
Chcesz, by twój ogród był jedyny w swoim rodzaju? Nie interesują cię dekoracje dostępne w sklepach i na portalach ogrodniczych? Ozdoby do ogrodu zrobione własnoręcznie to czasem prawdziwe dzieła sztuki. Podpowiadamy, jak je łatwo i szybko wykonać.
prezent do ogrodu

Pomysły na prezent do ogrodu

2023-09-17
Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla bliskiej osoby, która pasjonuje się ogrodnictwem? Warto zadbać, by podarunek był nie tylko piękny, lecz także praktyczny. Fartuszek, narzędzia, kwiaty – opcji jest wiele. Co wybrać? Sprawdź nasze pomysły na prezent do ogrodu!
popiół drzewny

Jak wykorzystać popiół drzewny w ogrodzie?

2023-09-15
Popiół drzewny to skutek uboczny używania pieca, kominka lub grilla. Wiele osób po prostu wyrzuca go na śmietnik. Zupełnie niesłusznie, ponieważ popiół drzewny jako nawóz sprawdzi się znakomicie. Jak go wykorzystać? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.
Oenothera lindheimeri, Lindheimer's beeblossom, white gaura, pink gaura, Lindheimer's clockweed

Gaura: przycinanie na zimę. Jak to zrobić?

2023-09-09
Gaura jest byliną o smukłych łodygach obsypanych dużą ilością drobnych kwiatów w kolorze białym lub różowym. Jest to roślina delikatna i bardzo dekoracyjna, dlatego ma wielu wielbicieli. W twoim ogrodzie jest gaura? Przycinanie na zimę tej rośliny jest naprawdę istotne! Jak to zrobić? Kiedy przycinać gaurę na zimę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!
Purple Salvia nemorosa flowers in summer

Cięcie szałwii omszonej na zimę: poradnik

2023-09-02
Szałwia omszona to piękna i często dość wysoka roślina o strzelistych kwiatostanach. W zależności od odmiany kwitnie w kolorach fioletu, bieli, różu, odcieniu niebieskim czy czerwonym. W twoim ogrodzie kwitnie szałwia omszona? Cięcie na zimę tej rośliny jest niezwykle istotne, aby odpowiednio przygotować ją do tej pory roku. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić. Zapraszamy do lektury!
Fresh strawberries fruits on strawberry plants at strawberry fields

Nawożenie truskawek na zimę: poradnik

2023-09-01
Zabezpiecz truskawki na zimę. Jednym z etapów tego zabezpieczania jest nawożenie. O czym należy pamiętać, jeśli chodzi o nawożenie truskawek na okres zimowy. Zapraszamy do lektury!
przycinanie winogron kiedy

Przycinanie winogron: kiedy wykonać? Jesienią czy latem?

2023-08-29
Przycinanie winogron jest kluczowym zadaniem dla każdego ogrodnika, który pragnie osiągnąć obfite i zdrowe zbiory. Istnieje wiele teorii na temat optymalnego czasu przycinania winogron, kiedy należy to robić oraz jak się do tego przygotować. Sprawdź, czym charakteryzuje się jesienne oraz letnie przycinanie winogron oraz jak wybrać najlepszy termin, aby zapewnić swoim winoroślom najlepsze warunki wzrostu i owocowania.

Pielęgnacja roślin: porady