Porady dotyczące prac w ogrodzie

rabaty ogrodowe

Rabaty ogrodowe – inspiracje. O czym należy pamiętać?

Kochasz kwiaty i nie wyobrażasz sobie ogrodu jedynie z równo przyciętym trawnikiem? Załóż rabatę ogrodową. Podpowiadamy, na jaką się zdecydować, które gatunki kwiatów wybierać i na co zwrócić uwagę przy tworzeniu rabat.
mech na trawniku

Mech na trawniku: jak się go pozbyć?

Rozrastający się mech na trawniku to spory problem. Co jest przyczyną jego powstawania? Jak zapobiegać rozwojowi mchu? Jak zlikwidować mech na trawniku? Podpowiadamy, co zrobić, by cieszyć się równomiernym i zadbanym trawnikiem w ogrodzie.
palenisko w ogrodzie

Palenisko w ogrodzie. Miejsce na ognisko w twoim ogrodzie

Letnie imprezy przy ognisku mają wyjątkowy, niepowtarzalny urok. Przy palenisku w ogrodzie nie tylko przygotujesz pyszne potrawy, ale i ogrzejesz się wraz z bliskimi osobami. Ognisko to doskonała alternatywa dla grilla, który cieszy się w Polsce dużą popularnością. Jak przygotować miejsce na ognisko w ogrodzie i jakie palenisko wybrać?
ziemiórki jak się pozbyć

Ziemiórki – jak się pozbyć? 

Co to są ziemiórki? A zauważyłaś muszki w doniczce? Jak się pozbyć tego latającego problemu wokół twoich ulubionych kwiatków zdobiących okna domowe? Ziemiórki - jak się pozbyć? Czy istnieje dobry preparat na ziemiórki do podlewania, który jest bezpieczny dla roślin? Jak zwalczyć ziemiórki ekologicznie? 
jak się pozbyć kreta z ogrodu

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Kto zdradzi, jaki jest najprostszy sposób na kreta? Jak znaleźć gniazdo kreta, a potem… jak pozbyć się kreta z ogrodu? Jeśli ten mały podwórkowy szkodnik sprawia, że twój piękny trawnik pełen jest dziur i kopczyków z ziemi, przeczytaj nasz artykuł. Znamy różne triki, a w tym domowe sposoby na kreta, by ssak uciekł z twojego podwórka, tam gdzie pieprz rośnie.
skrzynie na warzywa

Skrzynie na warzywa: jak zrobić samodzielnie w swoim ogrodzie

Domowy ogród warzywny niejedno ma imię. Oprócz klasycznych grządek furorę w ostatnich latach robią skrzynie ogrodowe na warzywa. Jakie są zalety wyniesionych grządek? Jak własnoręcznie wykonać skrzynię na warzywa do ogrodu? Z czego je wykonać? Wyjaśniamy, jak przygotować idealne skrzynie do uprawy warzyw.
nornice w ogrodzie

Nornice w ogrodzie – jak się pozbyć?

Nornice w ogrodzie - jak się pozbyć? Jak rozpoznać i odstraszyć te szkodniki? Co działa najbardziej efektywnie: kawa na nornice, gorczyca na nornice, cynamon na nornice? A może… nie trzeba wcale ich się pozbywać? Jaki jest wpływ nornic na ogród?
jak się pozbyć pnia po ściętym drzewie

Jak pozbyć się pnia po ściętym drzewie?

Jest kilka sposobów na to, jak pozbyć się pnia po ściętym drzewie. Możesz to zrobić szybko (jak szybko pozbyć się pnia po ściętym drzewie), dać sobie na to czas (nawet 2–3 lata), a możesz… zamiast walczenia z pniakiem, wykorzystać go kreatywnie, zdobiąc ogród. O tych wszystkich sposobach piszemy w artykule.
jak pozbyć się trawy

Jak pozbyć się trawy?

Jeśli marzysz o pięknym ogrodzie kwiatowym, to wraz z ich zakwitnięciem pewnie głowisz się, jak pozbyć się trawy z rabaty albo jak pozbyć się trawy z kamieni, które budują skalnik. Kolejnym zagadnieniem przyprawiającym o ból głowy jest to, jak pozbyć się chwastów z trawnika. I o tym też piszemy w naszym artykule. Jego temat to: jak pozbyć się trawy? Uwzględniamy różne miejsca porastania traw w ogrodzie, na działce rekreacyjnej i na przydomowych podwórkach.
chwasty w ogrodzie

Chwasty w ogrodzie: jak sobie z nimi poradzić? 

Znów, jak co roku, zielsko w ogrodzie? Jak się pozbyć chwastów z ogrodu bez chemii? Co zrobić, żeby nie rosły chwasty w ogrodzie? Które środki na chwasty w ogrodzie zniszczą niechciane rośliny, a zachowają te, na których ci zależy? Przygotowaliśmy poradnik ogrodniczy - chwasty w ogrodzie - jak sobie z nimi poradzić? 
jak pozbyć się lisa

Jak pozbyć się lisa?

Dzikie zwierzęta zbliżające się do siedzib ludzkich nie są niczym niezwykłym, dlatego problem, jak pozbyć się lisa z ogrodu wciąż jest bardzo aktualny. Nikt nie ma ochoty bezradnie patrzeć na znikające z podwórka ptaki ani ryzykować zakażeniem pasożytami. Na szczęście istnieją sprawdzone metody na to, jak odstraszyć lisa od domu. Zadbanie o jakość ogrodzenia i pies pilnujący posesji – często już najprostsze sposoby są skuteczne. Najważniejsza jest profilaktyka, która zniechęci zwierzaka do zbliżania się do ogrodu.
Jak zabezpieczyć rany drzew

Jak zabezpieczyć rany drzew?

Otarcia, złamania, podpalenia, ale także zwykłe przycinanie – wszystko to narusza powierzchnię drzewa, co może doprowadzić do jego całkowitego obumarcia. Mimo że na drodze ewolucji rośliny wykształciły wiele mechanizmów obronnych, w niektórych sytuacjach warto wesprzeć je w regeneracji. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć rany drzew, by wkrótce znów mogły z dumą zdobić twój ogródek.

Pielęgnacja roślin: porady