Porady dotyczące prac w ogrodzie

Pampas Grass! NOMINATED!!

Trawa pampasowa: sposób na przezimowanie

2023-11-23
Efektowna roślina, która zyskuje w Polsce coraz większą popularność i staje się w ogrodach coraz modniejsza - to oczywiście trawa pampasowa. Zimowanie tej rośliny bywa jednak wyzwaniem, ponieważ trawa pampasowa łatwo wymarza. Macie ją w swoim ogrodzie? Zastanawiacie się, jak zabezpieczyć ją na zimę? Zapraszamy do poniższego artykułu, w którym odpowiadamy na to pytanie.
Phyto lamp illuminates plant at home. LED lamp for supplementary lighting of houseplants in winter

Na czym polega doświetlanie roślin? Po co i jak to zrobić?

2023-11-21
Chcesz zadbać o to, aby twoje kwiaty przetrwały ciemną, pochmurną zimę? Dobrym rozwiązaniem jest metoda doświetlania, która cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli gatunków, które potrzebują światła przez cały rok. Na czym polega, kiedy warto się zdecydować na doświetlanie roślin, jakie są zalety i wady oraz jak to robić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.
budowa pieca chlebowego

Budowa pieca chlebowego

2023-10-15
Budowa pieca chlebowego w ogrodzie staje się coraz bardziej popularna. W piecu można wypiekać nie tylko zdrowy i smaczny chleb, ale również pizzę, a przy zastosowaniu rusztu także inne potrawy, np. grillowane mięso. Sprawdź, jak zbudować piec chlebowy.
pędraki w trawie

Jak zwalczyć pędraki w trawie? Czego nie lubią pędraki?

2023-10-10
Pędraki w trawie uszkadzają korzenie roślin i sprawiają, że trawnik żółknie, usycha i nie wygląda zbyt dobrze. Larwy chrząszczy żerują w ziemi i skutecznie ją zubażają. Co należy zrobić, by się ich pozbyć i zadbać o to, by w przyszłości problem ze szkodnikami nie powracał? Podpowiadamy, jak zwalczyć pędraki.
prepaparat na przedziorki

Preparat na przędziorki: jak się pozbyć przędziorka? Sprawdzone sposoby

2023-10-09
Przędziorki to powszechnie występujące szkodniki atakujące rośliny doniczkowe. Owady są trudne do wypatrzenia ze względu na niewielkie rozmiary, jednak w miejscach ich bytowania pojawiają się charakterystyczne białe pajęczynki. Następnie stan liści zaczyna się pogarszać. Powstają na nich przebarwienia, a roślina stopniowo obumiera. Co stosować na przędziorki i jak z nimi walczyć? Sprawdź, jak wybrać preparat na przędziorki.
Gardener using leaf blower at garden

Jaki odkurzacz do liści wybrać? Spalinowy czy akumulatorowy?

2023-10-05
Opieka nad ogrodem lub działką to całoroczna praca, którą ułatwiają różnego rodzaju narzędzia ręczne i mechaniczne. Jednym z najbardziej uciążliwych zadań w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym jest oczyszczanie trawników, rabat, chodników i ścieżek z opadłych liści i innych obumarłych cząstek roślinnych. W ostatnich latach coraz częściej decydujemy się w tym przypadku odstawić na bok klasyczne grabie i kupić specjalne odkurzacze do liści, przyspieszające i ułatwiające sprzątanie. Radzimy zatem, jaką dmuchawę wybrać – spalinową czy mechaniczną.
jak zgęścić trawnik

Jak zagęścić trawnik?

2023-10-05
Piękny trawnik to ozdoba każdej nieruchomości. Ale nie tylko - o estetykę otoczenia powinny dbać całe osiedla (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe), a także departamenty odpowiedzialne za utrzymanie zieleni miejskiej. Zieleń staje się sferą niezwykle cenną dla właścicieli i mieszkańców - każdy chce, by prezentowała się pięknie i elegancko. Nie ma nic gorszego od zaniedbanej zieleni - podstawą jej właściwej pielęgnacji jest trawnik. Sprawdź, jak możesz zrewitalizować zieleń w najbliższej twojemu sercu okolicy!
drewniany taras

Jak zabezpieczyć drewniany taras?

2023-10-02
Deski tarasowe z drewna to idealny materiał wykończeniowy. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem drewnianego tarasu, przekonaj się, jak zabezpieczyć drewno i dbać o taras, aby wyglądał świetnie przez długi czas.
płytki na taras

Płytki na taras: jakie wybrać?

2023-10-01
Podłoga tarasowa musi nie tylko świetnie wyglądać, ale też sprostać naprawdę trudnym wyzwaniom – niskie temperatury, wilgoć czy piasek nanoszony na obuwiu – to wszystko może prowadzić do uszkodzeń materiału wykończeniowego. Jak zatem wykończyć podłogę na taras, aby prezentowała się znakomicie i była wytrzymała?
kiedy sadzić czosnek

Kiedy sadzić czosnek zimowy?

2023-09-30
Czosnek to roślina powszechnie spotykana na całej półki północnej, która najlepiej czuje się w klimacie umiarkowanym. W Polsce jest on powszechnie uprawiany jako warzywo i wykorzystywany w kuchni do nadawania charakterystycznego smaku wielu tradycyjnym potrawom. Niektóre odmiany sadzi się też w ogrodach jako rośliny ozdobne. Czosnek sadzony na działkach i w ogrodach możemy podzielić na dwie grupy – wiosenną oraz zimową. W artykule skupiamy się na wszystkich najważniejszych aspektach związanych z czosnkiem zimowym.
drożdże w ogrodzie

Drożdże w ogrodzie – naturalny nawóz dla roślin

2023-09-29
Drożdże w ogrodzie to nie nowy wynalazek, a metoda stosowana już przez nasze prababcie. Proste środki na bazie drożdży piekarskich przygotujesz w domu zaledwie w kilka chwil – zalety ich stosowania są natomiast nieocenione. Sprawdź przepis na nawóz oraz oprysk z drożdży i zadbaj o swój ogród w naturalny sposób.
jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi ogrodowe – jakie wybrać?

2023-09-28
Niewiele rzeczy jest tak relaksujących jak kąpiel w ciepłej, bąbelkowej wannie z hydromasażem. Jesteś zainteresowany stworzeniem w ogrodzie swojego prywatnego spa? Oto nasze propozycje najlepszych jacuzzi ogrodowych, a także kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem! Zobacz, dlaczego warto mieć jacuzzi ogrodowe i jakie wybrać.

Pielęgnacja roślin: porady